İŞLEM PLATFORMLARI

Server Hizmeti

Osmanlı Yatırım'dan otomatik al sat müşterilerine server desteği.

Elektrik kesintisine, internet kopmasına karşılık Doruk net’in indirimli fiyatları ile önleminizi alabilirsiniz.

Doruk Net avantajları
  • Kesintisiz İnternet Erişimi: Tamamı güzergah yedekli fiber optik altyapılar üzerinden 3 farklı internet bağlantısı ile müşterilerine internet erişim hizmetini sunmaktadır. İnternet trafiğinin hızını, güvenlik ve kalitesini arttıran TNAP platformuna ek olarak, doğrudan yurtdışı erişimi için kullanılan Pantel altyapıları ile yedekli ve kesintisiz erişim sağlamaktadır. Ayrıca, omurga altyapısında Juniper ürünleri ve veri merkezi altyapısında Brocade ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı bulunmaktadır.
  • N+N Yedekli Enerji Altyapısı: Veri Merkezi güçlü bir elektrik altyapısına sahiptir. Veri Merkezi enerji beslemesi için 1,2 Megawatt gücünde trafo, 2 x 330 KVA gücünde N+N yedeklemeli iki adet jeneratör, 5 x 120 KVA ,2 x 60 KVA ve 2 x 40 KVA gücünde yük paylaşımı ve yük dengelemesi (load balance, load share) esasına göre çalışan UPS sistemleri ile donatılmış güçlü bir elektrik alt yapısı mevcuttur. Veri merkezi içerisinde Busbar sistemleri ile iki farklı elektrik dağıtım yolu oluşturulmuş olup, iki veya daha fazla güç kaynağına sahip sunucular farklı enerji kaynaklarından beslenmektedir. Tek güç kaynağına sahip sistemler için Statik Transfer Switch ‘ler ile enerji kaynağı yedekliliği sağlanılmıştır. Kabinetlerimiz de Power distribution unit (PDU) kullanılmaktadır. Bu sayede sunucularınızın elektrik değerleri ayrı ayrı priz çıkışlarıyla izlenmekte ve kaydedilmektedir.
  • Soğutma Sistemleri: Veri merkezi soğutma konusunda maksimum verimlilik sağlayabilmek için 3 x 100 Kwatt, 1 x 60 Kwatt, ve 1 x 30 Kwatt olmak üzere toplam 390 Kwatt gücünde hassas kontrollü soğutma sistemine sahiptir.
  • Yangın Söndürme Sistemleri: DorukNet Veri Merkezi, FM200 standartlarında otomatik yangın söndürme sistemini barındırmaktadır. Veri Merkezi girişi, yangına dayanıklı ve kartlı geçiş sistemi ile korunmaktadır.
  • 7/24 İzleme: Network omurgamız ve veri merkezimizdeki sunucularımız 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır.
  • Operasyonel Destek: DorukNet Çağrı Merkezi 365 gün boyunca 7/24 hizmet vermektedir. Veri merkezinde oluşabilecek problemlere müdahale edilebilmesi ve müşteri talepleri doğrultusunda Çağrı Merkezi’nden gönderilecek destek taleplerinin çözülebilmesi için Operasyon Merkez ekibi, nöbetçi ekiplerle 7/24 hizmet vermektedir.

1. OPSİYON
1 mbps DorukCloud Server Hosting Hizmeti 220 TL
2 CPU
4 GB Ram
50 GB Storage Alanı
Firewall yönetim hizmeti
2. OPSİYON
2 mbps DorukCloud Server Hosting Hizmeti 364 TL
4 CPU
8 GB Ram
75 GB Storage Alanı
Firewall yönetim hizmeti
3. OPSİYON
4 mbps DorukCloud Server Hosting Hizmeti 595 TL
6 CPU
16 GB Ram
75 GB Storage Alanı
Firewall yönetim hizmeti