İŞLEM PLATFORMLARI

Araştırma Platformları

Osmanlı Yatırım E-şube’de hiçbir ücret ödemeden kendi temel ve teknik analizinizi kendiniz yapabilirsiniz.
E-şube'ye giriş yaptığınızda Müşteri no ve isminizin altında ARAŞTIRMA ve TEMEL ANALİZ butonlarından temel ve teknik analiz platformlarımıza ulaşabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Osmanlı Yatırım müşterileri E-şube'ye giriş yaptıktan sonra 2. bir şifre ve parolaya gerek duymadan kullanabilirler.

Ücretli midir?

Osmanlı Yatırım müşterileri için ücretsizdir. Araştırma platformu, Finnet’in özel olarak geliştirdiği hisse senetleri detay bilgileri, uzman analizleri, güncel bilanço ve haberler, teknik analiz ve piyasa göstergelerinin yer aldığı analiz modülüdür.

ARAŞTIRMA Osmanlı Yatırım FİNNET 2000 Plus Araştırma platformu, Finnet’in Osmanlı Yatırım'a özel olarak geliştirdiği hisse senetleri detay bilgileri, uzman analizleri, güncel bilanço, şirket haberleri, haberler, teknik analiz, otomatik al sat sinyalleri ve piyasa göstergelerinin yer aldığı analiz modülüdür.

Özellikleri:
  • Teknik Analiz: Hisse bazında getiri ve temel analiz oranları, fiyat grafiği, farklı teknik analiz indikatörlerine göre gösterge analizleri.
  • Finansal Analiz: Hisse bazında son 5 dönem oranlar, belirlediğiniz iki dönem arası bilanço be gelir tablosu kalemlerindeki değişimler, hisse bazında satış karlılık, fiyat kazanç oranı, piyasa değeri defter değeri değişim grafikleri
  • Göstergeler ve uzman analizler: Göstergeleri al sat sinyali veren hisseler, iki tarih arası dip zirve analizleri, yabancı ve takas analizleri
  • Günlük bülten: Sektör ve endeks bazında fiyat getiri ve temel göstergelerin yer aldığı yatırımcı bülteni ve haberler


Detaylı sunum için tıklayınız. TEMEL ANALİZ

Temel Analiz platformu, 17 yılı aşkın süredir yurtiçi ve yurtdışında sermaye piyasalarında faaliyet gösteren şirketlere ve profesyonellere yönelik çeşitli analiz platformları sunan Rasyonet firması tarafından ilk defa bireylere yönelik olarak geliştirilmiş bir temel analiz platformudur.

Özellikleri:
  • Finansal Özet ile Borsada bulunan şirketlerin finansal tablolarını detaylı olarak 40 döneme kadar inceleyebilir, 3-6 aylık ve kümülatif görüntüleyebilirsiniz.
  • Şirketlere ait finansal tablolara ve faaliyet raporlarına pdf formatında ulaşabilirsiniz.
  • Emsal karşılaştırma ile seçtiğiniz şirketin dahil olduğu sektördeki diğer şirketlerle oranlarını karşılaştırabilir, Türkiye ve diğer ülke ya da bölge ortalamaları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz.
  • Hisse filtreleme ile belirlediğiniz kriterler doğrultusunda şirketleri filtreleyerek yatırım yapmak istediğiniz şirketleri belirleyebilirsiniz.