EĞİTİM

Eğitim Dokümanları


 

Hisse Senedi

 
Hesap açmak için canlı destek hattımız 444 1 730 gün boyunca yanınızda.

Hisse senedi nedir?

Şirketlerin halka açılmak amacıyla çıkardıkları ve yalnızca anonim ortaklıklar tarafından çıkartılan, ortaklara şirkette paydaş olma hakkı veren ve yasal olarak belirli şekil şartları olan kıymetli evraktır. Doğru bir yatırımla, portföyünüzü uzun vadede büyütmek için iyi bir seçenektir. Şirkette sahiplik hakkı tanımasının sonucu olarak fiyat artışı ve temettü verimi ile gelir yaratır.

Fiyatları piyasadaki talebe göre belirlenir. Yatırımcıların alış veya satış talepleri borsadaki fiyatları belirler. Bunun yanısıra şirketlerin kârları, verimlilikleri, etkinlikleri, mali tabloları ve büyüme oranları fiyat üzerinde etkilidir.


Hisse senedi nasıl alınır?

Borsa İstanbul'da hisse senetleri halka arz olmuş 400'den fazla şirket bulunmaktadır. Osmanlı Yatırım, bu kadar çok yatırım alternatifi arasından doğru seçimi yapmanız için size gerekli eğitim ve analiz araçlarının yanı sıra kolay işlem yapmanızı sağlayacak işlem platformlarını da sunmaktadır.

Osmanlı Yatırım, sizin için şubeleri, müşteri profiline özel düzenlenmiş online şubesi, aktif trader ve aktiftraderplus platformlarının yanısıra Matriks terminalleri üzerinden hisse senedi alım-satım işlemlerinize aracılık etmektedir.

Hisse Senedi


Varant

 
Kime uygun?

Vadeli İşlemler

Bono ve Tahviller

Yatırım Fonları

Borsa Yatırım Fonları

FX

 
Kime uygun?

Bireysel Emeklilik

 
Kime uygun?

 Eğitim dökümanlarımız, siz değerli müşterilerimizi ve müşteri adaylarımızı hisse senedi, yatırım fonları, tahvil ve bono, vadeli işlemler ve daha bir çok konuda bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bizlere danışmak istediğiniz her konuda info@osmanlimenkul.com.tr e-mail adresimizden veya 444 17 30 no.lu Müşteri Hizmetleri hattımızdan bize ulaşabilirsiniz