Yatırım Fonları

Yatırım fonları getirilerini görmek için tıklayın.


Yatırım fonu işlemlerinde Osmanlı’yı seçmeniz için nedenler:
Kolay fon alım ve satım emri vermek,
İstediğiniz fonu bulmak için pratik araştırma yazılımlarının varlığı,
Tefas’da işlem gören tüm fonlar ile ilgili karar vermenize yardımcı olacak günlük ilgili fonun bültenini oluşturabilme,
Mevcut fonların getirilerini takip etme kolaylığı,
24 saat emir verebilme,
Yatırım profilinize göre önerilen yatırım fonlarını inceleme ve kolay işlem yapma,
Yatırım yapılan her fon bazında işlem alınabilmesi,
Kolay işlem yapma menüleri.


Yatırım Fonları, izahnamelerinde belirtilmek kaydıyla farklı yatırım ürünlerine; hazine bonosu, şirket bonosu, hisse senedi, gecelik repo, eurobondlar, türev enstrumanlara yatırım yapan yatırım kuruluşlarıdır. Yatırım fonu almanız halinde, fonun yatırım yaptığı farklı menkul kıymetlere de yatırım yapmış olursunuz. Bu şekilde, menkul kıymet bazında derin araştırma ve analize ihtiyaç duymadan ve yatırım uzmanı ile her menkul kıymet için ayrı ayrı işlem yapmadan kolay ve hızlı bir şekilde portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz.

Eğer sermaye piyasalarında bulunan yüzlerce enstrümanı takip edecek zaman ya da bilgi birikiminiz yoksa ve yatırımlarınızın performansını belli kıstaslara göre değerlendiriyorsanız doğru yatırım fonunu seçerek varlığınızı efektif bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Piyasada bulunan yüzlerce fon arasından doğru fonu seçmek zordur. Osmanlı Yatırım, sizler için bağımsız bir şirket olarak fonları inceler, karşılaştırır ve sizlere önerir. Sizde zaman harcamadan verimli bir yatırım yapmış olursunuz.

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler'in fon platformu aracılığı ile piyasada bulunan tüm fonları inceleyerek, yönetim ve performans açısından değerlendirerek her fon kategorisinde fon tavsiyesi yaptığını biliyor muydunuz?