Döviz İşlemleri

Döviz İşlemleri Osmanlı Yatırım ile çok kolay!SPOT USD VE EURO ALIM SATIM

Sermaye piyasası işlemlerinizde kullanacağınız USD ve EURO alım satım işlemlerinizi E-Şube'den hafta içi 23:00-02:00 arasında işlem yapılmamaktadır. Paranız kadar alır, paranız kadar satarsınız.

VARANTLAR

BİST VİOP’ta Dolar/TL, Euro/TL, Dolar/Euro, bazlı varantlar mevcut olup; Osmanlı Yatırım, e-Şube ve mobil uygulama olmak üzere Osmanlı Yatırım'ın geliştirdiği 3 ayrı web işlem platformlarında varantlar için özel emir menüleri bulunmaktadır.

İlgili varant kodunu tüm işlem platformlarında kolay bir şekilde bulup, emir göndererek takip edebilirsiniz. Aktif Trader’da fiyat ağacı üzerinde tüm kullanım fiyatlarındaki alıcıları ve satıcıları aynı anda görüp, işlem kararı verebilirsiniz. Varant kontratlarındaki sürekli değişim nedeni ile yatırımcıların tüm varantların fiyatlarını görmesi, kodları kolay bulması ve işlem yapması için tüm işlem platformlarında özel ekranlar tanımlanmıştır.


BİST VİOP İLE USD TL VADELİ VE OPSİYONLAR

Yaklaşık 1:20 civarında kaldıraç oranlarıyla TL teminat ile VİOP piyasasında USD üzerine vadeli ve opsiyon işlemleri yapabilirsiniz.

Vadeli piyasada ileri vadeli USD alır ya da satarsınız. Borsada fiyatları takip ederek dilediğiniz zaman ters işlemle kar realizasyonu yapabilirsiniz. Opsiyon piyasasında USD TL kuru üzerine beklentilerinize paralel opsiyon satarak prim elde ederek prim kadar ek getiri elde edebilir, ya da prim ödeyerek daha ucuza alma hakkı satın alabilirsiniz.

KAS (KALDIRAÇLI ALIM SATIM) İŞLEMLERİ

Foreks piyasalarında işlem yapmak istiyorsanız, düşük rekabetçi spreadler, 1’e 10 kaldıraç ya da 1’e1 kaldıraç seçme imkanı, son teknoloji işlem platformlarımız(masaüstü, web ve mobil) ve daha birçok özellik ile Osmanlı FX tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde hizmetinizde.

Neden Osmanlı FX?

-Tek hesap tipi, teminat tutarınıza bakılmaksızın düşük spreadlerle işlem yapma imkanı.
-Kaldıraç seçimi, ister 1’e 10, isterseniz 1’e 1 kaldıraçla işlem yapabilrsiniz. Kadıraç seçimi için herhangi bir başvuruda bulunmanız gerekmiyor. Uygulama içerisinden istediğiniz kaldıraçı seçebilir ve değiştirebilirsiniz.
-Direk emir iletimi, Osmanlı FX’te verdiğiniz emirler direk olarak piyasaya iletilir ve piyasa fiyatından işlem görür. Kurum size karşı pozisyon almaz.
-Düşük teminat oranı, Osmanlı FX’te margin call seviyesi %25, stop out seviyesi %15’tir(TL bacaklı işlemler için %50 ve %30).
-40’dan fazla ürüne yatırım imkanı, Osmanlı FX ile parite, değerli maden ve CFD’lerle, emtia ve yurtdışı endeksler üzerine işlem yapabilirsiniz.
-Kolay para transferi, 5x24 teminat transferi mümkün
-Teknik destek, teknik sorunlarınız için 5x24 saat teknik destek
-Teknik analiz ve grafikler, Matriks ve Tradingview destekli grafikler ve teknik analiz araçları
-Otomatik alım satım, Matriks trading platformu üzerinden otomatik alım satım ve robot kullanımı mümkündür
-Platform çeşitliliği, İster Matriks FX uygulamamızı masaüstünüze indirerek, isterseniz mobil uygulamamızı apple ve playstoredan indirerek, isterseniz web bazlı platformumuzdan uygulama indirmeye gerek kalmadan işlem yapabilirsiniz.
-Tek platformda tüm piyasalar erişim, Matriks destekli FX platformumuz ve Aktiftrader web platformumuz ile hisse, VİOP ve FX piyasalarına aynı uygulama içinden ulaşabilir ve işlem yapabilirsiniz.
-Scalping serbest, Osmanlı FX’te scalping işlemleri için herhangi bir kısıtlama yoktur.
-Slipaj yok, Osmanlı FX’te emir gönderirken aktif fiyattan sapmaya izin verme seçeneğini kullanarak slipajı engelleyebilirsiniz.