Altın/Gümüş İşlemleri


BİST VİOP ile altın vadeli işlemleri

Yaklaşık 1:20 civarında kaldıraç oranlarıyla TL ve Döviz teminat ile ViOP’ta altın üzerine vadeli işlem yapabilirsiniz. Vadeli işlem piyasasında ileri vadeli altın alabilir veya satabilirsiniz. İstediğiniz zaman ters pozisyon ile kapatabilir veya pozisyon artırabilirsiniz. Altın faiz oranı düşük olması ile rahatça uzun süre pozisyon taşıyabilirsiniz. Hem gram/TL, hem ons/dolar üzerine kontratlar piyasada işlem görmektedir. Varantlar

BİST’de altın ve gümüş üzerine varantlar mevcut olup, Osmanlı Yatırım, E-şube, Mobil Uygulaması, Osmanlı’nın geliştirdiği 3 ayrı web işlem platformlarında varantlar için özel emir menüleri geliştirmiş bulunmaktadır. İlgili varant kodu tüm işlem platformlarında kolay bir şekilde bulup emir gönderip takip edebilmektesiniz. Aktif Trader’de fiyat ağacı üzerinde tüm kullanım fiyatlarındaki alıcıları ve satıcıları aynı anda görüp, işlem kararı verebilmektesiniz. Varant kontratları sürekli değişmesi nedeni ile yatırımcıların tüm varantlar’ın fiyatlarını görmesi, kolay kod bulunması ve işlem yapması için tüm işlem platformlarında özel ekranlar tanımlanmıştır.
FX 

Foreks piyasasında hem altın hem gümüş üzerine 1:10 kaldıraçla ya da kaldıraçsız olarak işlem yapabilirsiniz. Foreks piyasaları hakkında daha detaylı bilgi için Osmanlı FX sitemizi ziyaret edebilirsiniz.