EquityRT – Osmanlı Yatırım

Global hisse senedi piyasa veri ve analizler ile yatırımlarınıza yön vermeye ne dersiniz?

Osmanlı Yatırım, Rasyonet’in geliştirdiği web tabanlı EquityRT* Piyasa Takip ve Hisse Analiz Platformu’nu müşterilerinin hizmetine açıyor.

Dünyanın her yerinden ulusal ve yerel şirket verilerine ulaşarak finansal kararlarınıza etkin biçimde yön verebilirsiniz. Ayrıca sektörlere göre özelleştirilmiş finansal tablolar ile eşsiz analiz desteğine kavuşun.

EquityRT ile 120.000’den fazla hisse senedini aynı anda işleyerek, kendi kriterlerinize göre ağırlıklandırıp global piyasaları takip edebilirsiniz.

Etkin filtreleme seçenekleri ile analizlerinizi destekleyen yatırım fırsatlarınızı hızlı tespit edebilir, ilgi çekici rasyolar ile piyasa trendlerini yakalayabilirsiniz.

Şirketlerin hissedarlarını ve yatırımcılarını detaylı analiz edebilir, yatırım fonu şirketlerinin hangi ülkelerde hangi şirketlere ne kadar yatırım yaptıklarını çok rahat takip edebilirsiniz.

Analistlerin konsensüs tahminleri, al/sat/tut tavsiyeleri ve şirket raporlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

EquityRT’nin başlıca özellikleri;

Piyasa Takibi: Bütün dünya borsalarındaki şirketlerden, emtia ve döviz verilerine, ülkelerin bono verilerinden, halka açık olan/olmayan şirket raporlarına çok rahat ulaşabilirsiniz.

Canlı Data: Borsa İstanbul 15 dakika gecikmeli seans verilerini görebilir, takip listesi oluşturabilir ve çok kolay teknik analizlerini yapabilirsiniz.

Emsal Karşılaştırması: Etkin filtreleme seçenekleri ile şirketlerin performans karşılaştırması, sektöre göre piyasa değerlerini ve ülkeye göre piyasa değerlerini emsal analizine göre karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yatırımcı: Ülkelerin yatırım fonu şirketlerinin analizleri, kurumsal sahiplik yapıları, yerli ve yabancı şirketlerin sahiplik yapıları, önemli bireysel yatırımcıların fon büyüklükleri ve yatırım yaptığı şirketleri yıllara göre, birçok kriter işliğinde filtreleyerek inceleyebilirsiniz.

Anlık Haber: Önemli haber servisi şirketlerinin sağladığı veriler ile global ve yerel ölçekteki haberlerden anında haberdar olun.

Screener (Filtreler): Sizin için özel hazırlanmış tanımlı kriterleri kullanabilir; oran, değer ya da aralık vererek hisse senetlerine filtre uygulayabilirsiniz. En çok tercih ettiğiniz gösterge, kriter ve rasyoları filtre olarak kayıt edebilir, çalıştırabilir ve liste oluşturup takip edebilirsiniz.

Makro Data: Makro data analizleri ile ülkelerin ekonomik çerçevelerini daha iyi anlayabilir, veri serilerine ulaşabilirsiniz. Ülkelerin reel büyüme, işsizlik oranları, kişi başı GSYH, cari denge gibi verilerine ulaşır, grafikler üzerinde analiz yapabilirsiniz. Ülkelerin detaylı ekonomik rapor, haber, analiz, kredi notlarını inceleyebilir, bu verilere alarm kurabilirsiniz.

Çalışma Sayfası: Kişiselleştirilmiş ekran özelliği sayesinde kendi seçtiğiniz verileri, şablonları ve fonksiyonları ekleyerek birçok çalışma sayfası düzenleyebilirsiniz.

*Rasyonet EquityRT ücretli bir üründür. Ürünün aylık abonelik fiyatı 1.490 TL olup data ve platform kampanyası çerçevesinde fon ve komisyon karşılığı ücretsiz kullanım imkanı vardır.