Finansal Planlama

Finansal planlamaya neden ihtiyaç duyarız?

Çocuğumuzun eğitim hayatını planlarken, kendi emekliliğimizi planlarken, kritik hastalık, kaza gibi risk faktörlerine karşılık önlem almak için, dönemsel olarak gelir gider dengemizi sağlamak ve pozitif seviyede tutmak için veya gayrimenkul gibi büyük yatırımlar için tasarruf yaparken. Bu saydığımız ihtiyaçları kolaylıkla çoğaltabiliriz.

Finansal planlama, bireylerin risk profillerine, yaş, meslek ve aile bilgileri gibi bilgilerine bakılarak mevcut birikim ile mevcut gelir-gider düzeyleri de dikkate alınarak finansal ürünler aracılığı ile yapılan uzun vadeli bir planlamadır. Finansal planlamada amaç bireylerin ömür boyu gelirlerine göre refah seviyesini belli bir düzeyde tutulmasını sağlayarak hayat standardını yükseltmektir.

Pek çoğumuzun finansal planlamaya ihtiyacı vardır ve bunu yapmak için risk profilimizi belirlememizin yanısıra finansal ürünleri anlamamız gerekir. Osmanlı Yatırım, müşterilerine finansal planlama hizmetini müşteri temsilcilerine verdiği gerekli ve sürekli eğitimlerin yanı sıra finansal planlama aracı ile de karmaşık finansal modellemelerin sonuçlarına kolayca ulaşmayı ve yorumlamayı sağlıyor.

Her şubede ve bölgede bulunan finansal planlama uzmanlarımız;

  • Müşteriler ile birebir ve kısa anketlerle risk profili belirliyorlar,
  • Müşterinin mevcut yatırım portföyünü analiz ederek portföyün risk profilini tespit ediyorlar,
  • Müşterinin risk profiline uygun yatırım ürünlerinin ve bu ürünler hakkında detaylı bilgiyi sunuyorlar,
  • Periyodik olarak müşterinin portföyünü gözden geçirerek güncelleme önerilerini sunuyorlar.

Finansal planlama uzmanlarımız tüm yatırım ürünlerini ve finans bilgisini kapsayan sertifikasyon eğitimlerinden geçiriliyor ve sürekli olarak bilgilerinin desteklenen eğitimlerle güncel tutulması sağlanıyor.
Sizde bir finansal planlama uzmanımızla tanışmak isterseniz bilgilerinizi iletebilirsiniz.


YATIRIM ÜRÜNLERİ SATIŞ