Yatırım Ürünleri Satış

Yatırım ürünleri, bireylerin ve kurumların çeşitli vade ve risk tercihlerine göre tasarruflarını değerlendirmek üzere kullandıkları sermaye piyasası kanununca tanımlanmış yatırım araçlarıdır.

Yatırım ürünlerini yatırımcı tercihlerine göre 5 ana grupta toplayabiliriz:

1) Nakit hisse: Borsa İstanbul da işlem gören hisse senetlerini ifade eder. Bu ürüne yatırım yapan yatırımcılar alım işlemlerini nakit karşılığı veya kredi kullanarak gerçekleştirirler. Bu ürün grubunda açığa satış veya ödünç verme gibi ürünler de kullanılır.
Hisse senedi ve Osmanlı Yatırım da hisse senedi işlemleri ile ilgili bilgilere https://www.osmanlimenkul.com.tr/11/sayfalar/hisse-senedi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2) Hisse türev: Hisse türev ürünler dayanak varlığı hisse senedi olan vadeli işlemler, opsiyonlar, varantları kapsar. Yabancı para cinsinden yine dayanak varlığı yabancı hisse senedi olan cfd kontratları da bu gruba girer.

3) Döviz ve döviz türevleri: Döviz yatırımcıları spot alımın yanı sıra kaldıraç ve dar alım satım aralığı imkanı sunan döviz vadeli, döviz opsiyon, döviz varant ve kaldıraçlı alım satım yani fx ürünlerini de kullanırlar. Döviz türevleri arbitraj ve hedging, yani riskten korunma amaçları ile kullanılabilir.
Döviz ile ilgili ürünlerimizi www.osmanlimenkuldoviz.com sitemizden takip edebilirsiniz.

4) Bono ve tahviller: Faiz getirisi sağlayan bono ve tahvilleri tasarruflarında kesin vade ve faiz bulunmasını tercih eden, volatiliteden hoşlanmayan, az risk alabilen yatırımcıların tercih ettiği ürünlerdir. İhraççılarına göre Hazine nin veya şirketlerin çıkardığı bono ve tahviller, vade ve ihraççıya göre değişkenlik getirecek şekilde reel getiri sağlarlar.
Güncel bono tahvil bilgilerini www.yatirimdirekt.com dan, Osmanlı Yatırım da bono/tahvil işlemlerinin avantajlarını https://www.osmanlimenkul.com.tr/15/sayfalar/bono-ve-tahviller sayfamızdan takip edebilirsiniz.

5) Yatırım fonları: Portföy yönetim şirketleri tarafından kurulan ve yönetilen yatırım fonları, kolektif yatırım araçları olup likidite, piyasalara erişim, profesyonel yönetim gibi sağladığı pek çok avantaj sebebiyle Türkiye d eve Dünya da geniş yatırımcı kitleleri tarafından tercih edilmektedir.
Güncel yatırım fonları bilgilerini www.yatirimdirekt.com dan, Osmanlı Yatırım da fon işlemlerinin avantajlarını https://www.osmanlimenkul.com.tr/16/sayfalar/yatirim-fonlari sayfamızdan takip edebilirsiniz.

6) Bireysel emeklilik ürünleri: Ülkemizde son yıllarda yapılan devlet katkısı ve otomatik katılım sistemi gibi düzenlemeler sonucunda oldukça geniş kitleye ulaşan bireysel emeklilik ürünleri, düşük faiz ortamı ve tasarruf eğiliminin artması ile önümüzdeki dönem daha da yaygınlaşacaktır. Bireysel emeklilik ürünleri çatısı altına gönüllü emeklilik fonları, oks fonları, birikimli hayat ürünleri, sağlık ve ferdi kaza sigortaları girmektedir.
Güncel emeklilik ve oks fonları bilgilerini www.yatirimdirekt.com dan, Osmanlı Yatırım da fon işlemlerinin avantajlarını http://www.osmanlimenkul.com.tr/111/sayfalar/bes sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Her ürün grubu bazında uzman yatırım ürünleri satış ekibimiz ilgilendiğiniz ürün kategorisi ile size detaylı bilgi vermeye hazırdır.

Yatırım ürünleri satış ekibimiz; hisse, hisse türev ve döviz türev ürünlerinde 25.000-200.000 tl arası varlığı olan müşterilere, fon, bono ve emeklilik ürünlerinde 100.000-500.000 tl arası varlığı olan müşterilere hizmet vermektedirler.

Detaylı bilgi ve hizmet için bize 444 17 30 no lu telefon hattından ulaşabilirsiniz.


FİNANSAL DANIŞMANLIK