Özel Varlık Yönetimi

Bankaların, özel bankacılık birimlerinden farkınız nedir?

Özel Varlık Yönetimi hizmeti nitelikli yatırımcılara mevcut piyasa koşulları çerçevesinde risk ve yatırım tercihleri dikkate alınarak optimum varlık dağılımı sunulması ve varlık gelişiminin bu paralelde takip edilmesi hizmetidir. Farkımız, müşterilerimizin finansal risk duyarlılığını ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, kendi ürün ve hizmetlerimizin yanında sektördeki diğer kurumların da en iyi ürün ve hizmetlerini sunmamızdır. 

Biz banka mıyız?

Osmanlı Özel, geniş yetkili aracı kurum olan Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde bankalar nezdinde saklama hesapları üzerinden varlık yönetimi hizmeti veren iş birimidir.

Güvencelerim nedir? Yatırım ürünlerim nerede duruyor?

Geniş yetkili halka açık bir aracı kurum olan Osmanlı Yatırım’da hesaplarınız Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) güvencesindedir.
Varlık Yönetimi müşterilerinin hesapları Garanti Bankası ve Denizbank nezdindeki saklama hesaplarında açılır.

Ürünlerinizi mevduat getirisi ile karşılaştırabilir miyim?

Faiz ve faize dayalı ürünlerimizin getirileri yatırımcılara mevduat getirisi ile karşılaştırmalı olarak sunulmaktadır.

Özel varlık yöneticilerinizin farkı nedir?

Deneyim, eğitim, bilgi ve uzmanlık. Varlık yöneticilerimizin tüm konsantrasyonu ve yeteneği varlığınızın gelişimine yöneliktir. Tüm varlık yöneticilerimiz Sermaye Piyasasının öngördüğü Lisanslara sahiptir.

Hesap açmak için minimum miktar nedir?

Hesap açmak için gerekli minimum tutar 500.000 TL’dir.

Biz ne yapıyoruz?

Birikimlerinize makul bir risk seviyesinde mevduat faizine göre daha iyi getiri sağlamak zordur. Her gün yeni ve standart olmayan ürünler ile zenginleşen finansal piyasalar günümüzde tam zamanlı profesyonel yaklaşımlar ve ürün bilgisi gerektiriyor. Osmanlı Yatırım Özel Varlık Yönetimi sizlere ihtiyaçlarınızı, risk duyarlılığınızı ve getiri beklentilerinizi göz önünde bulundurarak piyasadan farklı yatırım önerileri ve ürünleri sunmaktadır. Birikimleriniz, Özel Bankacılarımız ile birlikte tespit edeceğiniz kriterler ve görüşmeler sonrasında mutabık kalınarak ve sizin kararlarınız doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını değişken piyasa koşullarında hızlı, doğru ve yenilikçi bir yaklaşımla karşılayarak, her zaman müşteri getirisine odaklı ortak bir katma değer yaratılmasını hedeflemekteyiz. Bu hedeflere ulaşırken yasal ve uluslararası nitelikteki etik kurallara uygun çalışma, müşteri odaklılık, kalite, sorumluluk, gizlilik, yenilikçilik, rekabetçi olma ve takım çalışması temel değerlerimizi oluşturmaktadır.

Osmanlı Yatırım Özel Varlık Yönetimi’nde kişiye özel yatırım ürünleri önerirken sadece Türkiye değil, global yatırım olanakları, dünyanın her yerinden gelen piyasa verileri makro bir bakış açısı ile değerlendirilerek müşterilerimize sunulmaktadır. Özel Bankacı tarafından oluşturulan yatırım önerileri sizinle paylaşılmakta ve işlemler, her işlem için onayınız alındıktan sonra gerçekleştirilmektedir.

Özel Bankacılar; Yatırım Komitesi ve Fon Yönetimi’nin de desteğiyle müşterilerine, tüm yatırımlarını değerlendirebilecekleri genişlikte ürün yelpazesi sunmaktadır. Yatırım Portföyleri oluşturulurken tercihlerinize bağlı olarak çeşitli piyasalara yatırım yapılabilmektedir.

  • Yerli ve yabancı şirket bonoları,
  • Yatırım fonları,
  • Vadeli işlem ve opsiyon işlemleri (VİOP),
  • Serbest fonlar,
  • Yabancı para birimleri üzerinden opsiyon işlemleri,
  • Hazine bonosu ve devlet tahvilleri,
  • Repo, vadeli TL ve döviz mevduat (Saklama bankaları aracılığı ile),
  • Yerli ve yabancı hisse senetleri.

Özel Varlık Yönetimi müşterilerimizin varlıkları anlaşmalı olduğumuz Garanti Bankası ve Denizbank’ta SPK mevzuatına uygun olarak müşteri adına açılan hesaplar da saklanır. Finansal durumları hakkında diledikleri zaman bilgi alabilir veya rapor talep edebilirler. Ayrıca diledikleri takdirde internet aracılığı ile varlıklarını ve işlemleri görüntüleyebilmektedirler.

Osmanlı Yatırım'da biz;

Aidiyet - Müşterilerimizin çıkarlarını gözeterek tercihleri doğrultusunda çalışırız.
Şeffaflık - Ürünler, tavsiye ve ücretimiz dahil olmak üzere hizmetlerimizde tamamıyla şeffafız.
Seçenek - Piyasadaki diğer kurumların ürünleri ve hizmetleri dahil olmak üzere birçok ürün ve hizmet sunmaktayız.