OSMANLI MENKUL WEB SİTESİ TASARIMI ALANINDA OLAĞANÜSTÜ BAŞARI ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Osmanlı Yatırım Değerler A.Ş., web sitesi tasarımı ile uluslararası IMA 2015 ödüllerinde, bankacılık kategorisinde olağanüstü başarı ödülünü kazandı.

Interactive Media Awards (IMA) ödülleri 2006 yılından bu yana her yıl web sitesi tasarım ve gelişimi alanında farklı iş kolları kategorilerinde veriliyor. Interactive Media Council (IMC) tarafından verilen IMA ödülleri verilirken web sitelerinde yüksek mükemmellik standartları olarak tasarım, erişilebilirlik, kullanım ve güvenlik kriterleri değerlendiriliyor. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Topbaş yaptığı açıklamada Dreams&Bytes tarafından tasarımı gerçekleştirilen web sitelerini planlarken verdiğimiz hizmet, ürün ve platform tanıtımlarını ön plana çıkarmaya çalıştıklarını belirtti. Sermaye piyasalarını takip eden kişilerin ihtiyaçlarına ve kullanımlarına göre farklı web siteleri ve işlem platformları üzerine sürekli yatırım yaptıklarını belirten Ömer Topbaş, Osmanlı Yatırım web sitesinde kurumun tanıtımı, sundukları ürün ve hizmetlerin tanıtımı ve videolarına yer verdiklerini, aynı zamanda site üzerinden hizmetlerimizle ilgili iletişim kanallarını açık tuttuklarını ilave etti. Osmanlı Yatırım'ın bir diğer sitesi olan Borsadirekt sitesinde ise kullanıcılara bedava canlı piyasa izlerken tüm sermaye piyasaları ve ürünleri ile ilgili analiz araçları sunuluyor. Osmanlı Yatırım kendi müşterilerine, ihtiyaçlarına ve işlem türlerine uygun olarak hisse senetleri, vadeli piyasalar, yatırım fonları, tahviller ve fx ürünlerinde farklı işlem platformları geliştiriyor. Kurum, gelişmekte olan ülkelerde Avrupa ortalamalarının üzerinde internet ve mobil kullanımının bulunduğu ülkemizde bu kanallar üzerinden bireysel yatırım ürünleri sunmanın önemli bir ihtiyaç olduğunu düşünüyor.

2006 yılından beri website tasarımı ve geliştirilmesinde en yüksek mükemmellik standartlarını kabul ederek, kuruluşların gösterdikleri üstün başarıları ödüllendirir.