Algoritmik İşlemler ve Otomatik Al Sat

Osmanlı Algo, müşterilerine algoritmik işlemler ile ilgili işlem platformları, hazır yazılımlar, kendi yazılım platformları, uzman desteği sağlayan ürünümüzdür.

Otomatik Al Sat (Algoritmik) İşlem Nedir?
Sermaye piyasalarında algoritmik işlem, daha önce belirlenmiş stratejilerin ilgili programlarda formüle edilerek yazılmasından sonra kişi müdahalesi olmadan bilgisayar programları kullanılarak zaman, miktar, fiyat ve diğer değişkenlerin kullanılması ile gerçekleştirilen alım satım işlemlerine denir.

Osmanlı Algo nedir? Neden Osmanlı Algo?
  • Kolay talep
  • Kolay kurulum
  • Kesintisiz sistem
  • Hızlı işlem
  • Uzman ve eğitim desteği

Osmanlı Algo’da emirlerinizi hem Matriks’den hem de IdealGo’dan gönderebilirsiniz.

Osmanlı Algo ile farklı platformlar üzerinden kolayca Algo sistemi seçebilir ve işlem yapabilirsiniz.

Osmanlı Yatırım müşterileri, online ortamda algoritmik işlemler sözleşmesini onayladıktan sonra E-Şube veri dağıtım talebi ekranlarından farklı Algo sistemlerini talep edebilirler.

Ayrıca bu konuda uzmanlaşmış ekiplerimiz hazır al sat sistemleri ve yeni oluşturulacak al sat stratejileri yazılımları ile size destek verirler.

Osmanlı Algo’ da;
  • Yatırımlarınızı sizin için takip eden ve sizin kriterlerinize göre alış-satış, stop ve kar al yapabilen emirler hazırlayabilirsiniz.
  • Herkesten farklı olarak otomatik al-sat emirleri yüklediğiniz sistemlerinizin düzenli çalışması için sistemin kapanması ve kesilmesi riskini önleyen çözümler Osmanlı Algo’da yardımcınız olacak.
  • Osmanlı Algo’ da emirlerinizi hem Matriks’ten hem de Idealgo’ dan gönderebilir ve Algo platformları ile ilgili destek alabilirsiniz.


Otomatik Al Sat (Algoritmik) İşlemler İçin Osmanlı Algo’ da Kullanabileceğiniz Platformlar:

Matriks

Matriks Veri Terminali teknik analiz / algoritma yazılımı için çok geniş seçenekler sunar.
Program içinde çok sayıda hazır indikatör yer almaktadır.
Grafik üzerinde yer alan KHN (Kahin) butonu altında yer alan uygulamalar ile çeşitli algoritmalar oluşturabilirsiniz.
İndikatör builder uygulaması ile, var olan indikatörleri ve fonksiyonları kullanarak kendinize özel indikatörler oluşturabilir, sistemler (algoritmalar) hazırlayabilirsiniz.
Sistemtester modülü ile, bu algoritmalara uygun olarak, sembol bazında emir gönderim sinyalleri alabilir, dilerseniz emirlerinizin bu sinyallere göre otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Explorer modülü ile, seçeceğiniz sembolleri topluca tarayarak algoritmanıza uygun sonuç veren sembolleri bulabilirsiniz.
Sistem tester altında ayrıca backtest yaparak, algoritmaların geçmiş performanslarını test edebilirsiniz.
Optimizasyon olanağı da vardır. Bunun kullanarak hangi parametrelerin daha iyi sonuçlar verebileceğini araştırabilirsiniz.
Gelişmiş alarm uygulaması üzerinden pratik olarak koşullar oluşturmak ve bunların emre dönüşmesini sağlamak mümkündür.
Matriks Prime modülü ek bir takım özellikler getirmektedir.
Özel emirler içerir. Kar Al-Zarar Durdur, iz süren stop, pair emirleri.>
Dashboard üzerinde bir çok analizin sonuçlarını bir bakışta görebilirsiniz.
Portföy optimizasyonu gibi muhtelif özel uygulamalar içermektedir.

Matriks web sitesinde dokümanların yer aldığı link:
https://www.matriksdata.com/website/destek/yardim-dokumanlari
Videoların yer aldığı link:
https://www.matriksdata.com/website/destek/egitim-videolari

iDeal Data

iDeal Data’nın profesyonel veri terminali iDeal üzerinden sistem/algo veya indikatör formüllerinizi yazabilir, bunları otomatik emire çevirebilirsiniz.

Gelişmiş Sistem Tester ve Indicator Builder: Bu modül ile, ideal içerisinde yer alan yüzeysel, derinlik, gerçekleşen işlemler ve grafik verilerine erişim imkanı veren fonksiyonlar kullanılarak kendi özel indikatörlerinizi, al/sat stratejisi içeren sistemlerinizi, sorgu ve optimizasyon formüllerinizi yazabilirsiniz.

C# yazılım diline yatkın herkes, iDeal içinde neredeyse bir alt program yazabilecek kadar çok veriye, fonksiyona ve imkana sahiptir.

Algo Trade: Otomatik al/sat fonksiyonları, sistemlerin formülleri içine algo formüllerinin de ilave edilebilmesi, Yazılan sistemlerin ve algoların şifrelenebilmesi, sistem ve algoların kullanıcı adına göre yazan kişi tarafından lisanslamasının yapılabilmesi, robotların emir ürettiği zaman tanımlı alıcılara E-Mail veya SMS göndermesi gibi gibi imkanlar da sunulmaktadır.

IdeAlgo – İdeal Data
Bu modül iDeal Data firması tarafından formül yazamayan kişilerin de otomatik al-sat işlem yapabilmesi için tasarlanmıştır. Hatta teknik analiz ve indikatörlerin yorumlanış ve kullanımı konusunda bile yeterli bilgisi olmayan bir yatırımcı, hazır şablonlardan seçim yapıp ilgili indikatör parametrelerini optimizasyon ile yaratarak bile sistemler ve robotlar tasarlayabilir.

Grafik üzerinde yer alan ideAlgo menüsüne tıklayarak, sistem kısmında hazır yazılmış formüllerden yaklaşık 600 tane stratejiden birini seçebilirsiniz. Yalnızca formül içindeki indikatörlerin parametrelerine girerek, sisteminizi kaydedebilirsiniz. Bu kısımda size al-sat sinyalleri üretecek olan sistem yüzdesel olarak kar al-zarar durdur gibi fonksiyonlar ekleyebilirsiniz.

Kaydettiğiniz sistemin Performans menüsünden istediğiniz tarih aralığını girerek backtestini yapabilirsiniz.(Kaç sinyal üretmiş, kaç karlı kaç zararlı işlemi olmuş, yüzdesel olarak ne kadarlık getiri sağlamış gibi) Kaydetmiş olduğunuz sistemi istediğiniz menkul kıymette ileriye dönük nasıl işlem yapacağını merak ediyorsanız sisteminizi sanal mod ile çalıştırabilirsiniz.

O an ile birlikte gerçek mod ile çalıştırsaydınız nasıl bir kar zarar durumunuz olduğunu gösterecektir.

Arbitraj menüsünden oluşan fiyat hareketine göre; sizin belirlemiş olduğunuz şart gerçekleşirse yakın vade al-uzak vade sat, yakın vade sat-uzak vade al gibi emirler verip yine sizin belirlediğiniz şart gerçekleştiğinde işlemlerin kapanması için şart bağlayabilirsiniz. Yine bu işlemi de otomatik al-sata bağlayabilir.

İsterseniz sanal mod ile çalıştırabilirsiniz.

OtoTrade menüsü üzerinde, sadece fiyat hedeflerine dayalı (işleme girme, kar al / zarar durdur bilgilerini de girip) otomatik olarak istediğiniz hisse, varant veya vadeli kontratta otomatik alım satım yaptırabilirsiniz.

Senet ve Sistem Tarama: ideAlgo üzerinden tasarlanmış bir sistemi bütün senetler için tek tuşla taratabilir, hangi senette nasıl bir performansa sahip olduğunu saniyeler içinde görebilir ve beğendiğiniz bir senet/sistem performansını tek tıkla robot olarak çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda, tasarladığınız tüm sistemleri tek bir senet/vadeli için taratabilir, o senette/vadelide en iyi çalışan sisteminizin hangisi olduğunu hızlıca görebilirsiniz.

Foreks Trader FXPlus


Foreks Trader FXPlus Shuttle Lisansı
Bu lisans ile portföy yönetiminizi daha hızlı yapabilirsiniz. Birden fazla portföy yönetebilir, farklı emir sistemlerini bir arada kullanabilirsiniz. Shuttle lisansı içerisindeki emir çeşitleri;

TWAP
Büyük miktardaki lotları parçalı olarak piyasaya belirli zamanlarda iletmek için kullanılır.

Sepet Emir Penceresi
Belirlediğimiz hisse listesini piyasaya toplu olarak alım- satım yönünde göndermek için kullanılır.

Portföy Oranlama Penceresi
Portföyümüzde bulunan hisse senetlerini verdiğimiz oran veya TL miktarına göre azaltabilir veya çoğaltabiliriz. Beklentinin oluşacağını düşündüğümüz riskli durumlarda tüm portföyümüzü kaybetmek yerine alacağımız risk seviyesini belirlemek daha doğru olacaktır.

Aynı Anda Birden Fazla Hesaba Emir İletimi
Birden fazla hesabı, tek bir hesap gibi yönetmek için kullanılır.

Otomatik Zincir Emir Platformu
Hisse kalkarken AL, hisse düşerken SAT, dayanak varlık kalktığında varant & vadeli AL – SAT gibi işlemleri çok kolay bir şekilde yapılmasını sağlar, sürekli olarak emrin kademedeki lotların sonunda tutulması sağlanır.

Trade Pad
Hızlı Emir iletimi ve tüm pasif emirleri takip ederek, emir girişinden önce kar ve zarar seviyelerinin tanımlanarak emir gönderilmesini sağlayan penceredir. Kullanım kolaylığı ile çok kısa zamanlarda karar verip iyileştirmeler yapılmasına olanak sağlamaktadır.

HFT Hızlı Emir Giriş Ekranı
Hisse Kalkarken veya Düşerken hızlı bir şekilde piyasaya emir göndermek için kullanılır, Tek tuş ile beklemeye gerek kalmadan emri çok hızlı piyasaya iletir.

Portföy Eşitleme Ekranı
Portföyde bulunan varlıkları TL bazlı eşitlemek için kullanılır.

Arbitraj Ekranı
Dayanak varlık ve vadeli pozisyonu yada iki farklı vadedeki vadeli pozisyon arasındaki farktan oluşan arbitraj için emir gönderilebilecek ekran.

Biri Diğerini İptal Eder Emri (OCO –One Cancels The Other Order)
Aynı nakit ile birden fazla varlığa emir gönderebilmek için kullanılır.

Biri Diğerini Tetikler Emri (One Triggers The Other – OTO)
Bir varlığın hareketi ile diğer varlıklara emir göndermek için kullanılır.

Sıralı Emir Ekranı
Gün içi alım satımı çok kolay ve akıcı bir şekilde uygulamaya yarayan işlem penceresidir. Belirli bir seviyeyi geçtiğimizde dayanak varlığı toplamamıza veya belirli seviyenin altına gelince stop olmamıza yarar.