HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

BÜTÜN YOLCULUKLAR TEK BİR ADIMLA BAŞLAR….

Osmanlı Yatırım olarak 2010 yılında Türkiye’nin önde gelen banka ve yatırım kuruluşlarında yatırım bankacılığının çeşitli alanlarında biriktirdiğimiz bilgi ve tecrübeden oluşan sermayemizi ortaya koyarak yola çıktık.

Hedefimiz; kurduğumuz hizmet ve ürün altyapısı ile müşterilerimize doğru ve kaliteli hizmeti sunarak Türkiye’nin yatırım ürünleri konusunda lider kuruluşu olmak.

Geçen süre boyunca ürün ve hizmet yapımızı güçlendirerek büyümeye devam ediyoruz. Sermaye yapımızı ve finansal verilerimizi, hizmet veren personelimizi, ürün ve standartlarımızı sürekli geliştiriyor, en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Bugün 6 şubemiz, 70 i aşkın personelimiz, kendi yönettiğimiz ve aracılık ettiğimiz çok sayıda ürünümüz, bu ürünlere uygun işlem ve analiz platformlarımız ile ürün ve hizmet kalitesinde liderlik yarışındayız.

Sermaye piyasalarında aynı kalitede varlık yönetimi ve saklama hizmeti, yatırım danışmanlığı ve online sermaye piyasası işlem platformlarında hizmet sunuyoruz. Ürün yelpazemiz; hisse senetleri, varantlar, vadeli ve opsiyon işlemleri, foreks, yatırım fonları, devlet ve özel sektör bono ve tahvilleri, bono halka arzları ve yapılandırılmış türev araçlar olmak üzere oldukça geniş bir yatırımcı kitlesine hitap edebiliyor.

Çünkü biz yatırım ürünlerinde tek adresiniz olmayı hedefliyoruz.


 
x

Ömer Topbaş

Ömer Topbaş, Darrüşşafaka Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Garanti Bankası yatırım fonlarının yatırım komitesinde yer almıştır. Garanti Bankası Yatırım Bankacılığı Koordinatörü olarak, Garanti Bankası menkul kıymet aracılık işlemlerini ve çeşitli bireysel bankacılık faaliyetlerini yönetmiştir. 2006 ve 2007 arası Merrill Lynch Türkiye'nin hisse biriminin yönetimini üstlenmiştir.2007'den itibaren kendi kurduğu hedge fonu yönetmektedir.
x

Mehmet Taylan Tatlısu

Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 arası Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde çalışmıştır. 2005-2009 arası Garanti Bankası Genel Müdürlük Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir.
x

Pınar Çakılkaya

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan Pınar Çakılkaya işletme dalında masterını tamamladıktan sonra Demir Yatırım’da Araştırma uzmanlığı ve portföy yönetimi ile iş hayatına atılmıştır. Daha sonra Denizbank, Garanti bankası ve Yapı Kredi Bankası’nda sırasıyla hazine, yatırım ürünleri, özel bankacılık ve üst bireysel bankacılık alanlarında çalışmıştır. Kariyer hayatı boyunca yatırım ürünlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve satışı konusunda uzmanlığını geliştirmiş olup 2011 yılından bu yana Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev almaktadır.
 
x

Bora Bekit

TED Ankara Koleji mezunu olan Bora Bekit Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans, ODTÜ de Executive MBA yapmıştır. Ayrıca INSEAD da Liderlik Eğitimi programını tamamlamıştır. İş hayatına 1992 yılında AOG Turkinvest de başlamış, 1995-2002 yılları arasında önde gelen aracı kurumların Şube müdürlüğünü yapmıştır. 2002 yılında Koç grubuna, Koç Yatırım Ankara şube müdürü olarak katılmış, 2005-2015 yılları arasında da Yapıkredi Özel Bankacılık Anadolu Bölge Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 2015 yılı Kasım ayında Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş de Özel Varlık Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.
x

Dündar Dayı

TED Ankara Koleji mezunu olan Dündar Dayı, ODTÜ Ekonomi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İş hayatına 1995 yılında Garanti Bankası’nda Müfettiş olarak başlamış, 1999-2004 yılları arasında Hazine Operasyon Birim Müdürlüğü görevini üstlenmiş, 2004-2017 yılları arasında Garanti Hizmet Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü olarak çalışmıştır. 1999-2016 yılları arasında Yatırım Fonları Fon Kurulu Başkan Yardımcısı ve Emeklilik Fonları Fon Kurulu üyesi olarak görev almıştır. 2017 yılı Nisan ayında Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır.