Yatırım yolculuğunda uzman kadromuz sizinle!

Yatırım ürünleri, bireylerin çeşitli vade ve risk tercihlerine göre tasarruflarını değerlendirmek üzere kullandıkları sermaye piyasası kanununca tanımlanmış yatırım araçlarıdır. Bu ürünlerin satışını yapan ilgili birimimiz; Yatırım Hizmetleri birimidir.

Bu ürünleri 5 ana grupta toplayabiliriz:

Nakit Hisse

Borsa İstanbul’ da işlem gören hisse senetlerini ifade eder. Bu ürüne yatırım yapan yatırımcılar alım işlemlerini nakit karşılığı veya kredi kullanarak gerçekleştirirler. Bu ürün grubunda açığa satış veya ödünç verme gibi ürünler de kullanılır.

Hisse senedi ve Osmanlı Yatırım' da hisse senedi işlemleri ile ilgili bilgilere Nakit Hisse sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hisse Türev

Hisse türev ürünler dayanak varlığı hisse senedi olan vadeli işlemler, opsiyonlar ve varantları kapsar. Yabancı para cinsinden, yine dayanak varlığı yabancı hisse senedi olan CFD kontratları da bu gruba girer.

Döviz ve Döviz Türevleri

Döviz yatırımcıları spot alımın yanı sıra kaldıraç ve dar alım satım aralığı imkânı sunan döviz vadeli, döviz opsiyon, döviz varant ve kaldıraçlı alım satım yani FX ürünlerini de kullanırlar. Döviz türevleri arbitraj ve hedging, yani riskten korunma amaçları ile kullanılabilir.

Döviz ile ilgili ürünlerimizi Osmanlı Menkul Döviz sitemizden takip edebilirsiniz.

Bono ve Tahviller

Faiz getirisi sağlayan bono ve tahvilleri tasarruflarında kesin vade ve faiz bulunmasını tercih eden, volatiliteden hoşlanmayan, az risk alabilen yatırımcıların tercih ettiği ürünlerdir. İhraççılarına göre Hazine’ nin veya şirketlerin çıkardığı bono ve tahviller, vade ve ihraççıya göre değişkenlik getirecek şekilde reel getiri sağlarlar.

Güncel bono tahvil bilgilerini YatırımDirekt web sitemizden, Osmanlı Yatırım’da bono/tahvil işlemlerinin avantajlarını Bono ve Tahvil sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yatırım Fonları

Portföy yönetim şirketleri tarafından kurulan ve yönetilen yatırım fonları, kolektif yatırım araçları olup likidite, piyasalara erişim, profesyonel yönetim gibi sağladığı pek çok avantaj sebebiyle Türkiye’ de ve dünyada geniş yatırımcı kitleleri tarafından tercih edilmektedir.

Güncel yatırım fonları bilgilerini YatırımDirekt web sitemizden, Osmanlı Yatırım’ da fon işlemlerinin avantajlarını Yatırım Fonları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Ürünleri

Ülkemizde son yıllarda yapılan devlet katkısı ve otomatik katılım sistemi gibi düzenlemeler sonucunda oldukça geniş bir  kitleye ulaşan bireysel emeklilik ürünleri, düşük faiz ortamı ve tasarruf eğiliminin artması ile önümüzdeki dönem daha da yaygınlaşacaktır. Bireysel emeklilik ürünleri çatısı altına gönüllü emeklilik fonları, OKS fonları, birikimli hayat ürünleri, sağlık ve ferdi kaza sigortaları girmektedir.

Güncel emeklilik ve OKS fonları bilgilerini YatırımDirekt web sitemizden, Osmanlı Yatırım’da fon işlemlerinin avantajlarını BES sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Osmanlı Yatırım’da yatırım ürünlerinin tümü ile işlem yapabilir, tasarruflarınızı kısa veya uzun vadeli olarak değerlendirebilirsiniz. Bu ürünleri değerlendirirken Osmanlı Yatırım’ın tüm bu ürünler için titizlikle hazırlamış olduğu işlem platformlarını kullanabilir ve yatırım hizmetleri uzman kadromuzdan da ilgilendiğiniz ürün kategorisi ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Yatırım yolculuğunuzda yatırım hizmetleri temsilcilerimiz her geçen gün büyüyen uzman kadrosu ile sizlerin her daim yanında olup, destek duyduğunuz süreçlerde de çözüm odaklı yöntemlerle sizlere hizmet vermektedir.

Osmanlı Yatırım’da bu birimden alacağınız bir diğer hizmet ise uzman kadromuzun vermiş olduğu ücretsiz ve ücretli yatırım ürünleri eğitimleridir. Bu eğitimlerle ürün bilginizi geliştirebilir, risk ve getiri beklentilerinize daha uygun olan diğer yatırım ürünlerini de keşfedebilirsiniz.

Yatırım hizmetleri ekibimiz hisse senetleri, hisse türev, döviz türev, fon, bono ve emeklilik ürünlerinde 1.000.000-10.000.000 TL arası varlığı olan müşterilere hizmet vermektedir.

Osmanlı Yatırım seçmeniz için nedenler
Osmanlı Yatırım’da Avantajları:

Hangi bölgede olursanız olun dijital kanallardan kayıt oluşturarak ya da bizleri arayarak temsilcilerimize ulaşıp, istediğiniz üründe işlem yapmak üzere kolaylıkla hesap açılımı gerçekleştirebilirsiniz.

  • Size özel temsilci hizmeti alabilirsiniz.
  • İlgilendiğiniz ürün kategorisinde uzmanından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
  • İşlem platformlarımızın kullanımı ile ilgili olarak temsilcinizden destek alabilirsiniz.
  • Yatırım hizmetleri birimimizin finansal okur yazarlık seviyesini artırmaya yönelik eğitimlerine ücretsiz katılım sağlayabilirsiniz.
  • Daha öncesinde işlem yapmadığınız fakat merak ettiğiniz tüm yatırım ürünlerinde uzmanında bilgi alıp, tasarruflarınızı burada da değerlendirebilirsiniz.
Yatırım hizmetleri tarafında uzman bir temsilci ile çalışmak için belli bir alt limit yatırılması gerekiyor mu?
Evet. Yatırım hizmetleri tarafındaki uzman kadromuz ile çalışabilmek için minimum 1.000.000 TL tutarında bir yatırım yapmanız gerekmektedir.
Hesap açılımından sonra hemen temsilci atanıyor mu? Yoksa temsilci atanması için öncelikle para mı yatırılması gerekiyor?
Hesap açılımı sırasında sizlere temsilcilerimizden biri yardımcı oluyor. Bu süreçte size hesap açılışında yardımcı olan kişi aksi bir durum olmadığı sürece sizin temsilciniz olarak hesap açılışı sırasında atanıyor.
Hesap açılımı için mutlaka şubeye mi gitmek gerekiyor?
Hayır, hesap açılışı için mutlaka bir şubeye gitmeniz gerekmiyor. Hesap açılışı sırasında mail üzerinden de size gönderilen sözleşmeleri doldurup alıcı ödemeli olarak anlaşmalı olduğumuz kargolarla tarafımıza göndererek hesap açılımını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için Hesap Açılışı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Ücretsiz eğitimlere katılabilmek için ne yapmak gerekiyor?
Yatırım hizmetleri uzman kadromuzun verdiği ücretsiz eğitimlere yatırımcımız olan ya da olmayan herkes, web sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabileceği ilgili eğitim formunu doldurarak katılabilir.
Temsilcilere hangi konularda danışabiliriz?
Hesap açılışı, ilgilenmiş olduğunuz ürünün detaylı bilgisi ve servis hizmeti, kullanacağınız platformlar, hesabınız ile ilgili her türlü kontroller, faydalanmak istediğiniz avantajlarımız, farklı ürünlerde merak ettikleriniz gibi birçok konuda destek alabilirsiniz.
Görüntülü Hesap Aç
Hesap Aç
Bülten Talep
Eğitimler
BES Formu