Algoritma dünyasında hangi firmanın ne ürünü var birebir takip edin.

Matriks

Matriks Veri Terminali teknik analiz / algoritma yazılımı için çok geniş seçenekler sunar.

Program içinde çok sayıda hazır indikatör yer almaktadır.

Grafik üzerinde yer alan KHN (Kahin) butonu altında yer alan uygulamalar ile çeşitli algoritmalar oluşturabilirsiniz.

İndikatör builder uygulaması ile var olan indikatörleri ve fonksiyonları kullanarak kendinize özel Indikatörler oluşturabilir, sistemler (algoritmalar) hazırlayabilirsiniz.

Explorer modülü ile seçeceğiniz sembolleri topluca tarayarak algoritmanıza uygun sonuç veren sembolleri bulabilirsiniz.

Sistem tester altında ayrıca backtest yaparak, algoritmaların geçmiş performanslarını test edebilirsiniz.

Optimizasyon olanağı mevcuttur. Bu özelliği kullanarak hangi parametrelerin daha iyi sonuçlar verebileceğini araştırabilirsiniz.

Gelişmiş alarm uygulaması üzerinden pratik olarak koşullar oluşturmak ve bunların emre dönüşmesini sağlamak mümkündür.

Matriks IQ

MatriksIQ hızlı işlem olanağı ve gelişmiş analiz imkânı sunmaktadır.

MatriksIQ’da;

 • Gelişmiş Trading Özellikleri
 • Kapsamlı Formül Altyapısı
 • Yapay Zekâ Destekli Tahmin Modülü
 • Algoritmik Trading
 • Sesli Komut
 • Backtest özellikleri sayesinde, lisans satın alarak hızlı işlem kolaylığına ulaşabilirsiniz.

İdeal

İDeal Data’nın profesyonel veri terminali iDeal üzerinden sistem/algo veya indikatör formüllerinizi yazabilir, bunları otomatik emre çevirebilirsiniz.

Gelişmiş Sistem Tester ve Indicator Builder modülü ile ideal içerisinde yer alan yüzeysel, derinlik, gerçekleşen işlemler ve grafik verilerine erişim imkanı veren fonksiyonlar kullanılarak kendi özel indikatörlerinizi, al/sat stratejisi içeren sistemlerinizi, sorgu ve optimizasyon formüllerinizi yazabilirsiniz.

C# yazılım diline yatkın herkes, iDeal içinde neredeyse bir alt program yazabilecek kadar çok veriye, fonksiyona ve imkana sahiptir.

Algo Trade:Otomatik al/sat fonksiyonları, sistemlerin formülleri içine algo formüllerinin de ilave edilebilmesi, yazılan sistemlerin ve algoların şifrelenebilmesi, sistem ve algoların kullanıcı adına göre yazan kişi tarafından lisanslamasının yapılabilmesi, robotların emir ürettiği zaman tanımlı alıcılara E-Mail veya SMS göndermesi gibi gibi imkanlar da sunulmaktadır.

İdeal platformu içerisinde yer alan satın alabileceğiniz ek ürünler:

 • ideAlgo – İdeal Data

  Bu modül iDeal Data firması tarafından formül yazamayan kişilerin de otomatik al-sat işlem yapabilmesi için tasarlanmıştır. Hatta teknik analiz ve indikatörlerin yorumlanış ve kullanımı konusunda bile yeterli bilgisi olmayan bir yatırımcı, hazır şablonlardan seçim yapıp ilgili indikatör parametrelerini optimizasyon ile yaratarak bile sistemler ve robotlar tasarlayabilir.

  Grafik üzerinde yer alan ideAlgo menüsüne tıklayarak, sistem kısmında hazır yazılmış formüllerdeki yüzlerce stratejiden birini seçebilirsiniz. Yalnızca formül içindeki indikatörlerin parametrelerine girerek, sisteminizi kaydedebilirsiniz. Bu kısımda size al-sat sinyalleri üretecek olan sistem yüzdesel olarak kâr al-zarar durdur gibi fonksiyonlar ekleyebilirsiniz.

  Arbitraj menüsü sayesinde, piyasalardaki oluşan vadeler arası fiyat farklılıklarını belirlediğiniz koşullara göre robota bağlayabilir, Ototrade menüsünden fiyata dayalı emir iletimini ve Sistem Tarama menüsünden ise kaydetmiş olduğunuz tüm sistemleri tek bir menkul kıymet üzerinden test etme ve tek tıkla robota bağlama imkanına sahipsiniz.

  Kaydettiğiniz sistemin Performans menüsünden istediğiniz tarih aralığını girerek backtestini yapabilirsiniz. (Kaç sinyal üretmiş, kaç kârlı kaç zararlı işlemi olmuş, yüzdesel olarak ne kadarlık getiri sağlamış gibi) Kaydetmiş olduğunuz sistemi istediğiniz menkul kıymetin canlı piyasada nasıl işlem yapacağını merak ediyorsanız sisteminizi sanal mod ile çalıştırabilirsiniz. Optimizasyon sayesinde tüm sistemlerinizin en verimli çalıştığı değerleri bulup robotunuza entegre edebiliyorsunuz.

 • BM Capital

  BM Capital Taramaları size ertesi gün veya gün içinde hareketli olabilecek hisseleri bulma imkânı veren ve 12 sistem ile kullanıcıların hisse senedi seçmesinde yardımcı olan, istenildiğinde bu sistemleri kendi ayarları ve kendi öngörülerine göre robota bağlayıp al sat yaptırabildikleri bir yapıdır.

 • Fsystem

  Trend eğilimini bulma üzerine kurgulanmış indikatör ve formasyonların tek tuşla teknik analizini çıkarabilmenizi ve tüm hisselerde birden fazla metoda ve periyota göre formasyon taraması yapılabilmenizi sağlıyor. Kısa, orta ve uzun vadeye göre ve yükselen, düşen veya yatay piyasada hareket eden hisseleri tarayıp fiyatın yönü hakkında tahminler üretiyor.

 • BMK&Fbar

  BMK&Fbar ise teknik analizde periyodik zamanlarda barlar oluşmaktadır. Fiyatın zaman aralığındaki değişimi yerine fiyattaki değişime göre grafik oluşmaktadır. Bu sayede destek/direnç, formasyon ve trendler daha kolay yorumlanabilir. Yatırımcının daha kolay karar vermesini sağlayan yardımcı bir araçtır. Algoritma ile ilgilenenler için daha çok kolaylık sağlamaktadır.

FOREX

FXPlus'ın Shuttle lisansı ile portföy yönetiminizi çok daha hızlı yapabilirsiniz, birden fazla portföy yönetebilir, farklı emir sistemlerini bir arada kullanabilirsiniz.

Shuttle lisansı dahilindeki emir çeşitleri:

 • Chainpad: Ana emir ve ana emre bağlı olan zincir emirlerin, tek ekran üzerinde tek tıkla yönetilebildiği, emir girilirken oluşabilecek zaman kayıplarının önüne geçilmesine olanak sağlayan penceredir.
 • Tradepad: Emir girilirken kâr alma ve zarar durdurma emirlerinin de girilebildiği, kısa zamanda karar verip sürükle bırak yöntemi ile emir iyileştirme veya emir tekrarlama gibi işlemlerin de gerçekleştirilebildiği, tek tuşla emir iptali sağlanabilen, yatırımcılara kullanım kolaylığı sağlayan penceredir.
 • Twap: Belirli bir periyotta, hissenin fiyatının ağırlıklı ortalama değerini temsil etmekte olup, büyük ölçekte ve birden fazla hesap ile yapılan işlemlerin market dinamiklerini etkilemeden yapılabilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
 • HFT Emirler: Belirlenen şartlardaki emirleri en hızlı şekilde girebilmek ve piyasaya iletebilmek için kullanılan penceredir.

TradingView

TradingView ile ücretsiz canlı veri ayrıcalığıyla analiz ve işlemler tek platformda! Detaylı bilgi için TradingView sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Görüntülü Hesap Aç
Hesap Aç
Bülten Talep
Eğitimler
BES Formu