Finansal Planlama Nedir?
Daha güvenli bir finansal gelecek inşa etmenin anahtarı olan Finansal Planlama yaklaşımına göz atın!

İhtiyaçlarınız değiştikçe onları karşılama planınız da değişebilmelidir. Bugün nerede olursanız olun, yarın neyi başarmaya çalışıyorsanız veya nasıl yatırım yapmayı tercih ederseniz edin, basit planlamadan karmaşık yatırım yönetimine kadar yardımcı olabiliriz.

Yatırımlarınızı Finansal Planlama ürünlerinde değerlendirmek için birkaç dakikanızı ayırın.Kendinize hedef belirleyin, hedeflere ulaşmak için stratejiler geliştirin. Bu süreç, vade, yatırım stratejisi, doğru yatırım ürünü, risk yönetimi, emeklilik planlaması gibi unsurları içerecektir. Finansal Planlama uzmanlarımız ile yapacağınız görüşme, finansal hedeflerinizi ve önceliklerinizi hazırlamanız konusunda size yön verecektir.

Birlikte nasıl çalışabiliriz?
Geleceği inşa etmek, bu planı hayata geçirmeye yardımcı olacak bir plan ve yatırım stratejisiyle başlar. Nasıl yatırım yapmak istediğiniz veya neyi başarmaya çalıştığınız önemli değil, birlikte çalışmanın çeşitli yollarını sunuyoruz.

Yatırımcının hedefi, risk toleransı ve kısıtlamaları doğrultusunda, yatırımcının profiline uygun yatırım stratejileri geliştirilir. Özel portföy yönetiminde amacımız, bireysel yatırımcının tek başına ulaşamayacağı, yapılandırılmış ve çeşitlendirilmiş farklı finansal ürünlere ulaşabilmesini sağlamaktır.

Osmanlı Yatırım Finansal Planlama Uzmanları ile yaptığınız görüşmenin ardından hedefleriniz, yatırım süreniz, ufkunuz ve risk toleransınız gibi faktörlere dayalı olarak kişiselleştirilmiş size uygun bir plan oluşturabilirsiniz.

Kimler bu hizmetten faydalanabilir ?
  • Finansal planlama, her türlü yatırımcı için önemli ve uygun olduğu gibi planlama kişiye göre değişir. Bazı insanlar finansal hayatlarının tüm yönlerini kapsayan büyük resme dair plan arıyorken, bazıları yalnızca mali durumlarının veya hedeflerinin belirli bir alanında tavsiyeye ihtiyaç duyabilir. Finansal planlama, tek bir alana odaklanan stratejilerden, sepet stratejisi ile daha kapsamlı yaklaşımlara kadar uzanan bir yelpazede finansal destek sağlar.
  • 1 – 10 milyon TL arası birikimi olan müşterilerimiz, birebir finansal planlama temsilcilerinden hizmet alırlar.
  • 10 milyon TL üzeri birikimi olan ve müşterilerimiz, nitelikli yatırımcılara özel ürünler ile ilgili düzenli bilgilendirme ve danışmanlığı içeren birebir finansal danışmanlık hizmeti alırlar.
  • Birebir danışmanlık ve hizmet veren temsilcilerimiz haricinde YatırmDirekt ve e-şube deki fon, bono ve bes menülerimiz de portföy takip ve kolay işlem imkanı sağlar.
Avantajlar
  • Yatırımlarınızı yaparken risk toleransınızı doğru şekilde tespit etmek ve toleransınıza uygun varlık dağılımı yapılması konusunda Finansal Planlama uzmanlarımızdan ayrıcalıklı destek hizmeti,
  • Fon getirisi, dağılımı ve performansını fon bülteninde görüntüleyebilme ve portföy varlık dağılımınız ile risk grubunuza uygun tavsiyelere ulaşabilme imkanı,
  • Bono ve tahvilleri ihraçcı, vade ve getiri beklentinize göre filtreleyebilme ve kupon ödemelerinizi kontrol edebilme imkanı,
  • Eurobondları ihraççı, vade ve getiri beklentinize göre filtreleyebilme, rekabetçi fiyat avantaj ile işlemlerinizi tamamlama, portföyünüze eklediğiniz eurobondların nakit akışını görüntüleyebilme ve kupon ödemelerini takip edebilme imkanı,
  • Finansal planlama uzmanlarımız ile yılda 12 kez olan fon değişiklik hakkınızı risk toleransınıza uygun olarak profesyoneller ile yönetebilme imkanı,
  • Varlık dağılımınızı, risk parametrelerinizi ve getirinizi şeffaf, sade ve anlaşılır şekilde görüntüleme imkânı.

Ürünler:

YATIRIM FONLARI
Tasarruf sahibinin yatırımı, yatırım fonları vasıtasıyla profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmektedir.

Yatırım fonu portföyüne alınabilecek menkul kıymetlerin sabit getirili, dövize endeksli ve hisse senedi gibi araçlarla çeşitlenmesi nedeniyle riskin en aza indirilmesi mümkün olabilmektedir.

BES / OKS
Bireysel Emeklilik Sistemi, emeklilik döneminizde gelir açısından rahat etmeniz için bugünden düzenli birikim yaparak çeşitli fonlara yönlendirdiğiniz, devlet katkısıyla desteklenen yatırım sistemidir.

BONO / TAHVİL
Bono sabit getirisi olan bir yatırım aracıdır. Devlet ya da kurumsal bir yapının yatırımcıdan aldığı borca karşılık verdiği senettir. Ya da diğer bir tabirle yatırımcının devlet ya da kurumdan sabit faiz ile aldığı kredinin belgesidir denilebilir.

Tahvil bir şirketin veya devletin borçlanma amacıyla çıkardığı bir menkul kıymettir. Bir tahvil sahibi, ihraççı (şirket veya devlet) tarafından belirlenen faiz oranı üzerinden belirli aralıklarla faiz alır ve tahvilin vadesi sonunda nominal değerini geri alır. Tahviller genellikle sabit faizli veya değişken faizli olabilir.

EUROBOND
Eurobond, Devlet Hazineleri ya da şirketler tarafından, kaynak sağlamak amacı ile yabancı para cinsinden uluslararası piyasalarda satışa sunulan genellikle uzun vadeli borçlanma araçlarıdır. Eurobondlar genellikle ABD Dolar ve Euro cinsinden ihraç edilmektedirler. Birikimlerini yabancı para cinsinden yatırım araçlarında değerlendirmeyi tercih eden ve uzun vadeli yatırım yapmayı düşünen kişi ve kuruluşlara yönelik yatırım aracıdır. 

Finansal Planlama
Osmanlı Yatırım’ın avantajlı dünyası sizi bekliyor!

 

Görüntülü Hesap Aç
Hesap Aç
Bülten Talep
Eğitimler
BES Formu