Finansal Planlama Ürünlerimizle, Geleceğiniz Hep Güvende.

Yatırımcılarımıza tasarruf ürünleri ile ilgili bilgi aktarımı sağlayarak, ihtiyaçlarına yönelik doğru ürün seçim süreci ve Osmanlı Yatırım bünyesindeki yatırım/tasarruf süreçlerini en başından itibaren destekleyen birimimiz; Yatırım Hizmetleri birimidir.

Osmanlı Yatırım’da Avantajları:
  • Yatırımcımızın risk toleransının doğru şekilde tespiti ve toleransına uygun varlık dağılımı yapılması,
  • TEFAS’ a açık tüm fonlar ile Serbest Fonların yanında BEFAS’a açık ve plana ait tüm BES fonlarının analizi sonucu ortaya çıkan sonuçlara bağlı olarak, yatırımcı ihtiyaçlarına uygun fon seçimi,
  • Yatırımcının vade ve getiri tercihlerine uygun hazine ve özel sektör bono ve tahvillerine yatırım yapılabilmesi,
  • Döviz varlıklara uygun fon, Eurobond ya da diğer sermaye piyasası araçlarına ilişkin detaylı bilgi alınabilmesi ve bu varlıklara yatırım imkânı,
  • Piyasa gelişmeleri ve portföy durumunuza ilişkin kapsamlı ve detaylı raporlarla bilgi sahibi olma avantajı,
  • BEFAS fonları arasından, BES’ de değerlendirilen varlıklarınız için profilinize uygun fon seçimleri,
  • Varlık dağılımınızı, risk parametrelerinizi ve getirinizi şeffaf, sade ve anlaşılır şekilde görüntüleme imkânı

 

YATIRIM FONU

  • Yatırım fonları, tüzel kişiliği olan, portföy yönetim şirketleri tarafından yatırımcıların birikimlerinin izahname ve içtüzüklerinde belirlenen kriterler çerçevesinde sermaye piyasası araçlarında değerlendirildiği yatırım araçlarıdır.
  • Yatırım fonlarına tüm banka ve aracı kurumlardan ulaşabilirsiniz. 2015 yılı başında Türkiye Elektronik Fon Dağıtım Platformu’nun (TEFAS) faaliyete başlamasıyla tüm portföy yöneticilerinin yatırım fonlarına (emeklilik fonları, serbest fonlar hariç olmak üzere) tüm banka ve aracı kurumlardan erişim sağlanabilir .TEFAS ile 340 ‘tan fazla fonu alıp satabilirsiniz.
  • Bu kadar fonun içinde kendinize uygun olanı belirleyebilmek adına sizler için tasarladığımız Yatırım Direkt platformumuzu inceleyebilir ve size atanmış Finansal Planlama uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 
BES (BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ)/OKS

1 Ocak 2003’ten bu yana yürürlükte olan Bireysel Emeklilik Sistemi, kısaca BES; kişilerin mevcut yaşam standartlarını, emeklilik dönemlerinde de korumak, ek gelir elde etmek ya da tasarruflarını değerlendirmek amacı ile dahil oldukları özel emeklilik sistemidir.
Sistem, bireylere bu avantajları sağlarken, istihdam artışı ve uzun vadeli kaynak yaratması sebebi ile ülke ekonomisine de önemli katkıları bulunan bir yatırım aracıdır.
Mevcutta bulunan emeklilik planlarınızı takibini yapabilmek ya da yeni bir emeklilik planına dahil olmak istediğinizde yine Osmanlı YatırımDirekt sayfasından ve finansal planlama uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

FONLARLA PORTFÖY YÖNETİMİ

Gelişen piyasa şartlarına ve yatırımcının risk profili ile uyumlu varlık lokasyonu ve düzenli varlık tahsisi değişimi kararları, profesyonel portföy yöneticiler tarafından verilen fonlarla portföy yönetimi ürünümüzü yatırımcılarımızın hizmetini sunmuş bulunmaktayız.
Risk profilini belirleyecek testi çözüp, Portföy Yönetim Sözleşmesi'ni imzalayarak bu hesabı açan her yatırımcımıza sadece arkasına yaslanıp birikimlerinin durumunu takip etmek kalır.
Osmanlı Yatırım’ın bu profesyonel hizmetinden yararlanmak isteyen ya da daha fazla bilgi almak isteyen yatırımcılarımız Fonlarla Portföy Yönetimi sayfamızı inceleyebilir ve Finansal Planlama uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

BONO

Bono, sabit getirisi olan bir yatırım aracıdır. Devlet ya da kurumsal bir yapının yatırımcıdan aldığı borca karşılık verdiği senettir. Diğer bir tabirle yatırımcının devlet ya da kurumdan sabit faiz ile aldığı kredinin belgesidir denilebilir.
Bu senetlerin süresi 1 seneden kısadır ki tahvil ile bonoyu ayıran tek özellik aslında budur. 1 seneyi geçmesi durumunda bono değil tahvil denmektedir.
Tahvillerde geçerli olan durum burada da söz konusudur; alacak ilişkisi doğurmaktadır. Bonolarda ortaklık ve yönetimde söz hakkı olmak gibi haklar vermemektedir

Bono ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgi almak ve güncel bono bilgilerini görmek isterseniz YatırımDirekt sayfamızı inceleyebilir ve ürün uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

TAHVİL

Borçlanma araçlarından olan tahviller; devlet veya kurumlar tarafından daha ucuza finansman sağlamak için çıkartılar. Bir yıldan uzun süreli vadesi olan tahvillerde alıcı yani tahvili alan kişi tahvili çıkartan veya satan tarafa fon sağlayan rolündedir.
Tahviller devlet tahvili ve özel sektör tahvili olarak ikiye ayrılır.
Bunlara ek olarak, tahvil ihracını gerçekleştiren ülkenin para biriminden farklı bir para birimi üzerinden yapılan tahviller ise günümüzde “Eurobond” ismi ile bilinentahvillerdir. Bu tahvillerin ihracı bir banka ya da konsorsiyum ile yapılabilir.

Tahvil ve Eurobond ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz ve güncel tahvil bilgilerini görmek isterseniz, YatırımDirekt sayfamızı inceleyebilir ve ürün uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
Finansal Planlama
Osmanlı Yatırım’ın avantajlı dünyası sizi bekliyor!
Hesap Aç
Bülten Talep
Eğitimler
BES Formu