Başka kurumda bulunan hisse senedi, bono/tahvil ve eurobondlarınızı kolaylıkla Osmanlı Yatırım’a taşıyabilirsiniz. Menkul Kıymet Transferleri ile ilgili olarak izleyebileceğiniz yöntemler aşağıda yer almaktadır.

  • Çalıştığınız Aracı Kurum/Banka ile iletişime geçerek menkul kıymetlerinizi Osmanlı Yatırım’a taşımak istediğinizi belirtmeniz gerekir.
  • Çalıştığınız Aracı Kurum /Banka hisse transferi için sizden ıslak imzalı veya dijital kanallardan gönderilmek üzere yazılı bir virman talimatı isteyebilir. (Menkul Kıymet Virman Talimat Formu)*.Bu yazılı talimat ile hisse/bono/tahvil/eurobond virman işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Çalıştığınız Aracı Kurum /Banka, kendi internet bankacılığı üzerinden hisse virmanı yapabilme imkanı sunuyorsa sizden bu işleminizi online olarak gerçekleştirmenizi isteyebilir. Menkul Kıymetlerinizi bu şekilde kurumumuza taşıyabilirsiniz.
  • Çalıştığınız Aracı Kurum /Banka menkul kıymet virmanlarını Çağrı Merkezi üzerinden gerçekleştirmenizi isteyebilir. Bu durumda ilgili kurumun Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek virman işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Hisse/Bono/Tahvil/Eurobond Virmanı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Virman talimatı doldururken hesap numaralarını ve adet/nominal tutarların doğru yazıldığından emin olunmalıdır
  • Transfer edilecek menkul kıymetlerin, takasının gerçekleşmiş olmasına dikkat edilmelidir. Menkul kıymet virmanını yapabilmek için takas süresinin dolmuş olduğundan emin olunmalıdır.
Görüntülü Hesap Aç
Hesap Aç
Bülten Talep
Eğitimler
BES Formu