Nasıl Hesap Açarım

Hesap Açılışı için Gerekli Sözleşme ve Belgeler


Yatırım Hesap açılışı için bize canlı destek, 444 1 730 çağrı merkezimiz veya web sitesi üzerinden iletişim formları aracılığı ile başvurduğunuz takdirde anlaşmalı çalıştığımız kargo şirketleri sözleşmeleri kapınıza kadar getirecek ve gerekli evrakları teslim alacaktır. Sözleşmeler içerisinde imzalamanız gereken sayfalar imza kutuları açılarak belirtilmiştir.

Adres Teyit, Kimlik ve İmza Teyit belgelerinizi kargo aracılığıyla tarafımıza gönderebilirsiniz. Size kargo firması yada e-posta yolu ile ulaştırılacak olan Yatırım Portalı sözleşmeniz ve Adres Teyit, Kimlik ve İmza Teyit belgeleriniz bize ulaştıktan kısa bir süre sonra yatırım hesabınız açılacak ve hesabınızı online izleyerek işlem yapmanızı sağlayacak şifre ve parolanız iletişim adresinize sms veya postayla gönderilecektir. Türev araçlar, kredili işlemler ve kas işlemleri için gerekli olan sözleşmeleri e-şubemize girerek onaylayabilirsiniz.

Kargo Gönderim Seçeneklerimiz

Komisyonlarımız

İşlem Ücretleri

OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.İŞLEM KOMİSYONU VE HİZMET ÜCRETLERİ
İşlem/Hizmet Türü  Komisyon Tutarı/ Oranı  Açıklama
Hesap İşletim Ücreti BMV dahil 21 TL Aylık olarak azami 21 TL hesap işletim ücreti kesintisi bulunmaktadır.
Saklama Ücreti MKK tarafından tahsil edilen ücret *1,05 Mkk sayfasında ilan edilen ücretlere göre gerekli katsayı ile çarpılarak güncellenir.
Temettü Tahsilat 0,0025%  Temettü tutarı üzerinden
Bedelli/bedelsiz sermaye arttırımı 0,0025%  Sermaye arttırımından alınan payların piyasa değeri üzerinden
Ekstre ücreti  10 TL Posta ile yollanan ekstreler için tahsil edilir
SGMK kupon ödemesi/itfa  Onbinde 2 Ödenen kupon bedeli/itfa üzerinden
SGMK alım satım işlemleri Komisyon tutarı/oranı: Ortalama 0,015% Borsa’dan gerçekleştirilen SGMK işlemlerinde TL tutar üzerinden alınır, BMV ilave edilir.
Menkul Kıymet Serbest Virman Ücreti 2,68 TL + BMV Şartlı ve serbest virmanlar, maliyete göre parçalı gerçekleştirilmekte olup ilgili ücret aynı maliyette parça işlem başına alınmaktadır. Örnek: 100 adetlik X hisse senedi virman işleminde maliyetiniz 20 adet için 3 TL, 80 adet için 5 TL ise serbest virmanda 2*2,68=5,36 TL ödersiniz.
Menkul Kıymet Şartlı Virman Ücreti 2,68 TL + BMV Şartlı ve serbest virmanlar, maliyete göre parçalı gerçekleştirilmekte olup ilgili ücret aynı maliyette parça işlem başına alınmaktadır. Örnek: 100 adetlik X hisse senedi virman işleminde maliyetiniz 20 adet için 3 TL, 80 adet için 5 TL ise şartlı virmanda 2*2,68=5,36 TL ödersiniz.
EFT ücreti 
(Dijital kanallar üzerinden)                         
0 TL - 50.000 TL arası 5 TL,
50.000 TL - 100.000 TL  arası 10 TL,
100.000 TL ve üzeri 20 TL
İşlem başına
EFT ücreti 
(Şube ve temsilci aracılığıyla yapılan)                         
0 TL - 50.000 TL arası 15 TL,
50.000 TL - 100.000 TL  arası 30 TL,
100.000 TL ve üzeri 60 TL
İşlem başına.
Dijital kanallar dışında şube ve temsilci aracılığıyla yapılan EFT’ler, dijital kanallardan yapılan EFT İşlemlerinin 3 katı olacak şekilde ücretlendirilir.
Kredi Kartı Ödeme EFT ücreti ile aynıdır İşlem Başına
Fatura Ödeme 2.5 TL'ye kadar Hizmet veren kuruma göre değişmektedir
Kredi tahsis  Yok  
Terminal Ücreti (yıllık)    Data formunda belirtildiği gibidir
Döviz transfer ücreti (Dijital kanallar üzerinden) Min 10 max 60 olmak üzere onbinde 2.4 Dolar ve Euro, ilgili para birimi cinsinden.
Döviz transfer ücreti (Şube ve temsilci aracılığıyla yapılan) Min 20 max 120 olmak üzere onbinde 2.4 Dolar ve Euro, ilgili para birimi cinsinden. Dijital kanallar dışında şube ve temsilci aracılığıyla yapılan döviz transfer ücreti, dijital kanallardan yapılan döviz transfer ücretinin 2 katı olacak şekilde ücretlendirilir.
Açığa satış 25 TL işlem ücreti Açığa satış pozisyonunu gün sonunda kapatmayan müşterilerden ödünç işlemleri için alınır. Takasbank komisyonunu içermez.
444 1 730’ dan İletilen Emirler 5 TL + BMV / Binde 1,5 5.000 TL ve altı emirler için sabit 5 TL +BMV, daha yüksek emirler için binde 1,5 komisyon uygulanır.

Osmanlı Yatırım'a Para ve Menkul Transferi İçin Hesap Numaraları

Hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Osmanlı Yatırım'a Para ve Menkul Transferleri için Talimat Formları

TL EFT Talimatı USD Transfer Talimatı Menkul Kıymet Virman Talimatı

Nitelikli Yatırımcı Beyanı Formu

Nitelikli Yatırımcı Beyanı Formu
Nitelikli yatırımcılara özel fon ve öst leri alabilmek için formu doldurarak müşteri temsilcinize iletmeniz gerekmektedir.

NİTELİKLİ YATIRIMCI NEDİR?
“Yerli ve yabancı yatırım fonları, emeklilik fonları, yatırım ortaklıkları, aracı kurumlar, bankalar, sigorta şirketleri, portföy yönetim şirketleri, ipotek finansmanı kuruluşları, emekli ve yardım sandıkları, vakıflar, Sosyal Sigortalar Kanununun ilgili maddesince kurulmuş sandıklar, kamuya yararlı dernekler ile nitelikleri itibariyle bu kurumlara benzer olduğu Kurulca belirlenecek diğer yatırımcılar ve sermaye piyasası araçlarının ihraç tarihi itibariyle en az 1 milyon lira tutarında Türk Lirası, yabancı para veya sermaye piyasası aracına sahip gerçek ve tüzel kişiler'', kanunda nitelikli yatırımcı olarak tanımlanmaktadır.
Başka bir aracı kuruma sunduğunuz ve MKK kayıtlarına girmiş Nitelikli Yatırımcı Beyanınızın mevcut olması halinde, hesabınızın açılmasından bir gün sonra “Nitelikli Yatırımcı” kaydınız kayıtlarımıza işlenecek ve Nitelikli Yatırımcılara sunulan ürünlerde işlemlere başlayabileceksiniz.

Menkul Kıymet Virman Formu

Menkul Kıymet Virman Talimatı için tıklayınız