Biz Kimiz?

BÜTÜN YOLCULUKLAR TEK BİR ADIMLA BAŞLAR….

Osmanlı Yatırım olarak 2010 yılında Türkiye’nin önde gelen banka ve yatırım kuruluşlarında yatırım bankacılığının çeşitli alanlarında biriktirdiğimiz bilgi ve tecrübeden oluşan sermayemizi ortaya koyarak yola çıktık.

Hedefimiz, kurduğumuz hizmet ve ürün altyapısı ile müşterilerimize doğru ve kaliteli hizmeti sunmaktır.

Geçen süre boyunca ürün ve hizmet yapımızı güçlendirerek büyümeye devam ediyoruz. Sermaye yapımızı ve finansal verilerimizi, hizmet veren personelimizi, ürün ve standartlarımızı sürekli geliştiriyor, en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Bugün 7 şubemiz, 250'i aşkın personelimiz, kendi yönettiğimiz ve aracılık ettiğimiz çok sayıda ürünümüz, bu ürünlere uygun işlem ve analiz platformlarımız ile ürün ve hizmet kalitesinde liderlik yarışındayız.

Sermaye piyasalarında aynı kalitede varlık yönetimi ve saklama hizmeti, yatırım danışmanlığı ve online sermaye piyasası işlem platformlarında hizmet sunuyoruz. Ürün yelpazemiz; hisse senetleri, varantlar, vadeli ve opsiyon işlemleri, foreks, yatırım fonları, emeklilik fonları, devlet ve özel sektör bono ve tahvilleri, bono halka arzları ve yapılandırılmış türev araçlar olmak üzere oldukça geniş bir yatırımcı kitlesine hitap edebiliyor.

Çünkü biz yatırım ürünlerinde tek adresiniz olmayı hedefliyoruz.

 • Ömer Topbaş
  Ömer Topbaş Yönetim Kurulu Başkanı
  Darüşşafaka Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ömer Topbaş, Garanti Bankası yatırım fonlarının Yatırım Komitesinde yer almıştır. Garanti Bankası Yatırım Bankacılığı Koordinatörü olarak, Garanti Bankası menkul kıymet aracılık işlemlerini ve çeşitli bireysel bankacılık faaliyetlerini yönetmiş, 2006 ve 2007 yılları arasında Merrill Lynch Türkiye'nin hisse biriminin yönetimini üstlenmiştir.2007'den itibaren kendi kurduğu hedge fonu yönetmektedir.
 • Mehmet Taylan Tatlısu
  Mehmet Taylan Tatlısu Osmanlı Portföy Yönetimi Genel Müdürü
  Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 yılları arasında Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde görev alan Taylan, 2005-2009 yılları arasında Garanti Bankası Genel Müdürlük bünyesinde Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir. Tatlısu, Osmanlı Portföy Yönetimi Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 • Pınar Çakılkaya
  Pınar Çakılkaya Osmanlı Yatırım Genel Müdürü
  Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan Çakılkaya, işletme dalında masterını tamamladıktan sonra Demir Yatırım’da Araştırma uzmanlığı ve portföy yönetimi ile iş hayatına atılmıştır. Daha sonra Denizbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nda sırasıyla hazine, yatırım ürünleri, özel bankacılık ve üst bireysel bankacılık alanlarında çalışmıştır. Çalışma hayatı boyunca yatırım ürünlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve satışı konusunda uzmanlığını geliştiren Çakılkaya, 2011 yılından bu yana Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev almaktadır.
 • Bora Bekit
  Bora Bekit Osmanlı Özel Varlık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı
  TED Ankara Koleji mezunu olan Bora Bekit Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans eğitimi almış, ODTÜ'de Executive MBA yapmıştır. Ayrıca INSEAD'da Liderlik Eğitimi programını tamamlamıştır.İş hayatına 1992 yılında AOG Turkinvest'te başlamış; 1995-2002 yılları arasında Türkiye'de önde gelen aracı kurumların Şube müdürlüğünü yapmıştır.

  2002 yılında Koç grubuna, Koç Yatırım Ankara şube müdürü olarak katılmış, 2005-2015 yılları arasında da Yapı Kredi Özel Bankacılık Anadolu Bölge Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.2015 yılı Kasım ayında Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'de Özel Varlık Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.
 • Osman Utku Bozdoğan
  Osman Utku Bozdoğan Osmanlı Yatırım Yatırım Danışmanlığı Genel Müdür Yardımcısı
  Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ‘nden mezun olan Osman Utku Bozdoğan maliye dalında masterini tamamlamıştır.İş hayatına Ata Yatırım MT programıyla dahil olmuş, sırasıyla fon yönetimi,merkez şube ve Denizli Şubede müdür yardımcısı olarak görev almıştır.2012 yılından itibaren Osmanlı Yatırım Denizli Şube Yönetici Direktörlüğünü yapan Bozdoğan 2020 yılından itibaren Yatırım Danışmalığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
 • Meltem Gül
  Meltem Gül Osmanlı Yatırım Yatırım Ürünleri Satış Genel Müdür Yardımcısı
  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Meltem Gül iş hayatına 1998 yılında Türk Ticaret Bankas’ında dealer olarak başlamıştır. Daha sonrasında Tekstilbank’ broker olarak görev almış, Destek Yatırım’da ekip lideri olarak iş hayatına devam etmiştir. 2017 yılından beri Osmanlı Yatırım Yatırım Ürünleri Satış Birimi şube direktörlüğü görevini yürüten Meltem Gül 2020 Temmuz ayından itibaren Yatırım Ürünleri Satış Biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.