Biz Kimiz?

BÜTÜN YOLCULUKLAR TEK BİR ADIMLA BAŞLAR….

Osmanlı Yatırım olarak 2010 yılında Türkiye’nin önde gelen banka ve yatırım kuruluşlarında yatırım bankacılığının çeşitli alanlarında biriktirdiğimiz bilgi ve tecrübeden oluşan sermayemizi ortaya koyarak yola çıktık.

Hedefimiz, kurduğumuz hizmet ve ürün altyapısı ile müşterilerimize doğru ve kaliteli hizmeti sunmaktır.

Geçen süre boyunca ürün ve hizmet yapımızı güçlendirerek büyümeye devam ediyoruz. Sermaye yapımızı ve finansal verilerimizi, hizmet veren personelimizi, ürün ve standartlarımızı sürekli geliştiriyor, en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Bugün 7 şubemiz, 250'i aşkın personelimiz, kendi yönettiğimiz ve aracılık ettiğimiz çok sayıda ürünümüz, bu ürünlere uygun işlem ve analiz platformlarımız ile ürün ve hizmet kalitesinde liderlik yarışındayız.

Sermaye piyasalarında aynı kalitede varlık yönetimi ve saklama hizmeti, yatırım danışmanlığı ve online sermaye piyasası işlem platformlarında hizmet sunuyoruz. Ürün yelpazemiz; hisse senetleri, varantlar, vadeli ve opsiyon işlemleri, foreks, yatırım fonları, emeklilik fonları, devlet ve özel sektör bono ve tahvilleri, bono halka arzları ve yapılandırılmış türev araçlar olmak üzere oldukça geniş bir yatırımcı kitlesine hitap edebiliyor.

Çünkü biz yatırım ürünlerinde tek adresiniz olmayı hedefliyoruz.

 • Ömer Topbaş
  Ömer Topbaş Yönetim Kurulu Başkanı
  Darüşşafaka Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ömer Topbaş, Garanti Bankası yatırım fonlarının Yatırım Komitesinde yer almıştır. Garanti Bankası Yatırım Bankacılığı Koordinatörü olarak, Garanti Bankası menkul kıymet aracılık işlemlerini ve çeşitli bireysel bankacılık faaliyetlerini yönetmiş, 2006 ve 2007 yılları arasında Merrill Lynch Türkiye'nin hisse biriminin yönetimini üstlenmiştir.2007'den itibaren kendi kurduğu hedge fonu yönetmektedir.
 • Pınar Çakılkaya
  Pınar Çakılkaya Osmanlı Yatırım Genel Müdürü
  Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan Çakılkaya, işletme dalında masterını tamamladıktan sonra Demir Yatırım’da Araştırma uzmanlığı ve portföy yönetimi ile iş hayatına atılmıştır. Daha sonra Denizbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nda sırasıyla hazine, yatırım ürünleri, özel bankacılık ve üst bireysel bankacılık alanlarında çalışmıştır. Çalışma hayatı boyunca yatırım ürünlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve satışı konusunda uzmanlığını geliştiren Çakılkaya, 2011 yılından bu yana Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev almaktadır.
 • Bora Bekit
  Bora Bekit Osmanlı Özel Varlık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı
  TED Ankara Koleji mezunu olan Bora Bekit Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans eğitimi almış, ODTÜ'de Executive MBA yapmıştır. Ayrıca INSEAD'da Liderlik Eğitimi programını tamamlamıştır.İş hayatına 1992 yılında AOG Turkinvest'te başlamış; 1995-2002 yılları arasında Türkiye'de önde gelen aracı kurumların Şube müdürlüğünü yapmıştır.

  2002 yılında Koç grubuna, Koç Yatırım Ankara şube müdürü olarak katılmış, 2005-2015 yılları arasında da Yapı Kredi Özel Bankacılık Anadolu Bölge Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.2015 yılı Kasım ayında Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'de Özel Varlık Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.
 • Meltem Gül
  Bülent Topbaş Yönetim Kurulu Üyesi
  Darüşşafaka Lisesi ardından ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Finans dalında Yüksek Lisans derecesine sahip olan Bülent Topbaş Strateji Menkul Değerler de önce Tahvil ve Bono üye temsilciliği ardından hisse fonları yöneticiliği ve Strateji Portföy Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.
 • Meltem Gül
  Erdoğan Yılmaz Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye)
  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan Erdoğan Yılmaz 2000 yılında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Daha sonra aynı bankanın İç Kontrol Müdürlüğü ve Bireysel Ürünler Risk İzleme Müdürlükleri’nde birim müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında İNG Bank’tan gelen teklif üzerine bu bankada nakit yönetimi, ticaretin finansmanı ve KOBİ bankacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı ve icra komitesi üyesi olarak profesyonel iş hayatına ara verdiği 2018 yılına kadar görev yapmıştır.
 • Meltem Gül
  Demet Özdemir (Bağımsız Üye) Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye)
  ODTÜ İşletme mezunu olan Özdemir’in, London School of Economics’ ten Uluslararası Finans konusunda lisansüstü diploması vardır. Arthur Andersen ile başlayan ve son 15 yılını Kurumsal Finansman Kıdemli Şirket Ortağı olarak geçirdiği EY(Ernst&Young)’ daki yaklaşık 30 yıllık kariyer hayatı süresince, 1000’e yakın yerli ve uluslararası şirkete birleşme, satın alma, yeniden yapılanma ve finansal danışmanlık hizmetleri vermiştir. EY’ da ayrıca, EMEIA (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika) bölgesinde Büyüyen Pazarlar lideri görevini üstlenerek, 250.000 kişinin çalıştığı, 98 ülkeden oluşan bu geniş coğrafyada bölgesel liderlik görevine getirilen ilk Türk yönetici olmuştur. Üç yıl boyunca yürüttüğü bu görevi sırasında girişimcilik, start-up, venture capital, aile şirketleri gibi alanlarda çalışmış ve hızlı büyüyen şirketlere katkıda bulunmuştur. Cinsiyet eşitliği ve kadının iş hayatında güçlenmesi, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, özel sermaye fonları, girişim sermayesi ve aile şirketlerinin kurumsallaşması konularında aktif çalışmalar yürüten Demet Özdemir, 2021 yılı itibarıyla EY’ daki görevinden ayrılarak Inveo Yatırım Holding yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Kurucuları arasında yer aldığı Yönetim Kurullarında Kadın Derneği’nin ve Genç Başarı Vakfı’nın yönetim kurulu üyesidir.
 • Mehmet Taylan Tatlısu
  Mehmet Taylan Tatlısu Osmanlı Portföy Yönetimi Genel Müdürü
  Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 yılları arasında Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde görev alan Taylan, 2005-2009 yılları arasında Garanti Bankası Genel Müdürlük bünyesinde Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir. Tatlısu, Osmanlı Portföy Yönetimi Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
 • Meltem Gül
  Meltem Gül Osmanlı Yatırım Yatırım Ürünleri Satış Genel Müdür Yardımcısı
  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Meltem Gül iş hayatına 1998 yılında Türk Ticaret Bankas’ında dealer olarak başlamıştır. Daha sonrasında Tekstilbank’ broker olarak görev almış, Destek Yatırım’da ekip lideri olarak iş hayatına devam etmiştir. 2017 yılından beri Osmanlı Yatırım Yatırım Ürünleri Satış Birimi şube direktörlüğü görevini yürüten Meltem Gül 2020 Temmuz ayından itibaren Yatırım Ürünleri Satış Biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
 • Osman Utku Bozdoğan
  Osman Utku Bozdoğan Osmanlı Yatırım Yatırım Danışmanlığı Genel Müdür Yardımcısı
  Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ‘nden mezun olan Osman Utku Bozdoğan maliye dalında masterini tamamlamıştır.İş hayatına Ata Yatırım MT programıyla dahil olmuş, sırasıyla fon yönetimi,merkez şube ve Denizli Şubede müdür yardımcısı olarak görev almıştır.2012 yılından itibaren Osmanlı Yatırım Denizli Şube Yönetici Direktörlüğünü yapan Bozdoğan 2020 yılından itibaren Yatırım Danışmalığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
 • Yurdal Yalman
  Yurdal Yalman Halka Arza Aracılık ve Kurumsal Finansman Genel Müdür Yardımcısı
  ODTÜ İşletme bölümünden mezun olan Yurdal Yalman, işletme dalında yüksek lisans derecesini San Francisco State University’den almıştır. Yurdal Yalman, 30 yılı aşan yatırım bankacılığı kariyerinde Finansbank, Finans Yatırım, Ege Yatırım, İktisat Yatırım ve Oyak Yatırım’da kurumsal finansman, kurumsal satış ve araştırma bölümlerinde üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Bu kapsamda tahvil ihraçlarından, halka arzlara, özelleştirmelerden yurtdışı yatırımcılara hisse/bono satışlarına kadar uzanan bir ürün yelpazesinde aktif olarak çalışmıştır. Halen Osmanlı Yatırım Menkul Değerler’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.