Ömer Topbaş / Yönetim Kurulu Başkanı
Darüşşafaka Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ömer Topbaş, Garanti Bankası yatırım fonlarının Yatırım Komitesi'nde yer almıştır. Garanti Bankası Yatırım Bankacılığı Koordinatörü olarak, Garanti Bankası menkul kıymet aracılık işlemlerini ve çeşitli bireysel bankacılık faaliyetlerini yönetmiş, 2006 ve 2007 yılları arasında Merrill Lynch Türkiye'nin hisse biriminin yönetimini üstlenmiştir.2007'den itibaren kendi kurduğu hedge fonu yönetmektedir.

 

Pınar Çakılkaya / Osmanlı Yatırım Genel Müdürü
Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan Çakılkaya, işletme dalında masterını tamamladıktan sonra Demir Yatırım’da araştırma uzmanlığı ve portföy yönetimi ile iş hayatına atılmıştır. Daha sonra Denizbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nda sırasıyla hazine, yatırım ürünleri, özel bankacılık ve üst bireysel bankacılık alanlarında çalışmıştır. Çalışma hayatı boyunca yatırım ürünlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve satışı konusunda uzmanlığını geliştiren Çakılkaya, 2011 yılından bu yana Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev almaktadır.

 

Yurdakan İşkesen / Yönetim Kurulu Üyesi
1967 yılında İstanbul’da doğan Yurdakan İşkesen, Ankara Fen Lisesi’nden mezun olmuş ve lisans eğitimini 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Infinite Software ve Intertech şirketlerinde Yazılım Geliştirme Uzmanlığı ve Proje Yöneticiliği görevlerini üstlendikten sonra, Citi Bank’ta Sistem Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. Teknoloji Koordinatörlüğü yaptığı Bayındır Bank ve Yapı Kredi Bankası dahil olmak üzere finans sektöründe 20 yıl süreyle Üst Düzey Yöneticilik deneyimi bulunmaktadır. 2016-2022 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Bilgi Teknolojileri Strateji ve Yönetişim Başkanlığı ile Müşteri Çözümleri Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Son olarak, Koray Holding'e bağlı 3 şirkette bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.
Ethem Kutucular / Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye)
1963 yılında İzmir’de doğan Ethem Kutucular, orta ve lise eğitimlerini Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 1986 yılında iş hayatına Arthur Andersen & Co (“AA&Co”) İstanbul ofisinde denetim asistanı olarak başlayan Kutucular, 1987- 89 yıllarında AA&Co Atlanta ofisinde Denetim Bölümü Kıdemli Asistanı olarak görev yapmıştır. 1989 yılından sonra AA & Co İstanbul ofisinde görevine devam etmiş, 1997 yılında da Partner (Şirket Ortaklığı)’na kabul edilmiştir. 2002 yılında Ernst & Young (“EY”) Türkiye ofisinde Denetim Bölümü Partner’lık görevine başlamış, 2004-2012 yıllarında da EY’da Denetim Bölümü Başkanlığını yapmıştır. Daha sonra da, EY Türkiye “Markets- İş geliştirme ve Sektörler” bölümünün Liderliği ile EY Türkiye İcra Komitesi üyelik görevlerini Denetimden Sorumlu Ortak görevleriyle birlikte yerine getirmiştir. Kariyeri boyunca Türkiye’nin birçok büyük ölçekli sanayi kuruluşunun denetim çalışmaları yanında, danışmanlık ve kurumsal finansman projelerinde de yer almıştır. 8 yılı aşkın yürüttüğü EY Enerji Sektör liderlik görevleri sırasında, Türkiye’deki ve Romanya’daki enerji ve elektrik ve petrol piyasasındaki yerli ve yabancı kuruluşlarında denetim ve danışmanlık çalışmalarında bulunmuştur. SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) olan Ethem Kutucular, YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) üyeliği de yapmaktadır.

 

Erdoğan Yılmaz / Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye)
Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan Erdoğan Yılmaz, 2000 yılında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Daha sonra aynı bankanın İç Kontrol Müdürlüğü ve Bireysel Ürünler Risk İzleme Müdürlükleri’nde birim müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında İNG Bank’tan gelen teklif üzerine bu bankada nakit yönetimi, ticaretin finansmanı ve KOBİ bankacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı ve icra komitesi üyesi olarak profesyonel iş hayatına ara verdiği 2018 yılına kadar görev yapmıştır.

 

Elif İdil Türkmenoğlu / Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye)
Boğaziçi İşletme Bölümü'nden mezun. Bank of America'da iş üzerinde eğitim gördü ve Wharton'da Stratejik İK sertifikasını aldı, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını tamamladı, University of Michigan'da “Pozitif Yönetim”in çalışmalarına katıldı. Doğuş ve Boyner Gruplarında çalıştı. Bugün Değişim, Yetenek, Kültür ve Organizasyonlar ve Sürdürülebilirlik üzerine stratejik danışmanlık ve konuşmacılık yapıyor. Çeşitli şirketlerde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi. Boğaziçi Üniversitesi’nde de ders vermeyi sürdürüyor. İş dünyasında Yönetim, Organizasyon, İletişim ve Kültür konularında yayımlanmş 5 kitab var. Aile Bakanlığı için “Kariyer Rehberini”, ve ardından Aysun Sayın ile birlikte “İşyerinde Eşitlik” kitabını yazdı. Çocuk Genç Sanat Tiyatro adlı dijital ve sahne içerikleri üreten, eğitimler dateline sosyal girişimin kurucu ortaklarından. Sektörel birçok ödülün sahibi, ayrıca 50CHRO arasında. 30 senedir sivil toplumda gönüllü. PERYÖN ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Uyeliği yaptı..

 

Mehmet Taylan Tatlısu / Osmanlı Portföy Yönetimi Genel Müdürü
Taylan Tatlısu, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur.1996-2005 yılları arasında Garanti Bankası’nda bireysel bankacılık, özel bankacılık ve menkul kıymet aracılık faaliyetlerinde görev alan Taylan, 2005-2009 yılları arasında Garanti Bankası Genel Müdürlük bünyesinde Yatırım Bankacılığı Şube Müdürü olarak özel bankacılık müşterilerine yatırım danışmanlığı ve aracılık servislerini yönetmiştir. Tatlısu, Osmanlı Portföy Yönetimi Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

 

Meltem Gül / Osmanlı Yatırım Yatırım Ürünleri Satış Genel Müdür Yardımcısı
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Meltem Gül, iş hayatına 1998 yılında Türk Ticaret Bankası’nda dealer olarak başlamıştır. Daha sonrasında Tekstilbank’ta broker olarak görev almış, Destek Yatırım’da ekip lideri olarak iş hayatına devam etmiştir. 2017 yılından beri Osmanlı Yatırım Yatırım Ürünleri Satış Birimi şube direktörlüğü görevini yürüten Meltem Gül 2020 Temmuz ayından itibari ile Yatırım Ürünleri Satış Biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

 

Osman Utku Bozdoğan / Osmanlı Yatırım Yatırım Danışmanlığı Genel Müdür Yardımcısı
Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ‘nden mezun olan Osman Utku Bozdoğan maliye dalında masterini tamamlamıştır.İş hayatına Ata Yatırım MT programıyla dahil olmuş, sırasıyla fon yönetimi,merkez şube ve Denizli Şubede müdür yardımcısı olarak görev almıştır.2012 yılından itibaren Osmanlı Yatırım Denizli Şube Yönetici Direktörlüğünü yapan Bozdoğan 2020 yılından itibaren Yatırım Danışmalığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

 

Yurdal Yalman / Halka Arza Aracılık ve Kurumsal Finansman Genel Müdür Yardımcısı
ODTÜ İşletme bölümünden mezun olan Yurdal Yalman, işletme dalında yüksek lisans derecesini San Francisco State University’den almıştır. Yurdal Yalman, 30 yılı aşan yatırım bankacılığı kariyerinde Finansbank, Finans Yatırım, Ege Yatırım, İktisat Yatırım ve Oyak Yatırım’da kurumsal finansman, kurumsal satış ve araştırma bölümlerinde üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Bu kapsamda tahvil ihraçlarından, halka arzlara, özelleştirmelerden yurtdışı yatırımcılara hisse/bono satışlarına kadar uzanan bir ürün yelpazesinde aktif olarak çalışmıştır. Halen Osmanlı Yatırım Menkul Değerler’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Görüntülü Hesap Aç
Hesap Aç
Bülten Talep
Eğitimler
BES Formu