Osmanlı Yatırım’da Özel Emirler!

Osmanlı Yatırım, müşterilerinin aracılık işlemlerini gerçekleştirmesi sırasındaki ihtiyaçlarını düşünerek, yurtdışı işlem platformlarını da inceledikten sonra en çok kullanılan otomatik emir modüllerini e-şube ve diğer işlem platformlarında kullanımınıza sunuyor!

Özel emir türleri ile piyasayı sürekli takip etmeden yatırım stratejinize uygun olarak yeni alış/satışlarınız ya da portföyünüzde bulunan stoklarınız için piyasaya fiyatlarına göre tetiklenecek emir stratejileri kurgulayabilirsiniz.

Özel emirleri kullanarak emir senaryoları kurgulayabilir, bu senaryolara göre alım satım emirleri verebilirsiniz. Sistem emir takibinizi gerçekleştirecek ve senaryonuza uygun piyasa koşulları oluştuğunda emirlerinizi gerçekleştirecektir.

Mobil ve WEB uygulamalarımızdan ücretsiz olarak özel emir modüllerini kullanabilirsiniz.

Özel emir türleri ile ilgili detaylı açıklama ve örneklerin yer aldığı doküman için tıklayınız.

Daha detaylı bilgi için şubelerimizde bulunan platform uzmanlarımızdan ve 444 1 730 çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

Algoritmik İşlemler ile ilgili detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Özel Emirler ve Algoritmik İşlemler
Osmanlı Yatırım’ın avantajlı dünyası sizi bekliyor!

 

Özel Emir Türlerimiz

  HİSSE VARANT FX HİSSE VADELİ DÖVİZ VADELİ
Kar Al Zarar Durdur (Korunma) Emri * * * *
Hareketli Zarar Durdur Emri (İz süren stop) * * *
Süreli Emir * * *
İptale Kadar Geçerli Emir * * *
Tarihli Emir     * * *
Parçalı Emir * * *
Şartlı Emir *   * *
Biri Diğerini İptal Eder Emir *     * *
Zincir Emir *     * *
Bekleyen Emir İptali / Şarta Bağlı *     * *
Bekleyen Emir İptali / Zincire Bağlı *     * *
Vadeli Strateji Emri       * *
Toplu (Sepet) Emir * *      
Pairs Trading  * *   * *
Sürekli Tekrar Eden Emir * *      
Dengeleyici Emir  *        


Osmanlı Yatırım seçmeniz için nedenler
Hisse ve Vadeli İşlemlerde Özel Emirleri kullanmanız için nedenler:
  • Kar al/zarar durdur emrinde zarar durdur ile piyasadaki ani düşüşlere karşı önleminizi alırken kar al fonksiyonu ile piyasa psikolojisinden bağımsız istikrarlı kar etme stratejinizi uygulayabilirsiniz.
  • Hareketli zarar durdur (İz süren stop emri) ile fiyat yukarı gittikçe zarar durdur seviyesi de yukarı yönlü olarak güncellenir. Bu emir, fiyat yatırımcı lehine hareket ettiği sürece yatırımcının kazancını koruması, eğer fiyat yön değiştirir ise yatırımcının belirlediği zarar oranı ile pozisyonun kapanması için dizayn edilmiştir. Oran yerine fiyat adımı ile de zarar durdur seviyesi belirlenebilir.
  • Süreli emir ile internete ya da e-şubeye girmediğiniz anlarda dahi 30 gün boyunca sizin adınıza piyasa takip edilerek emriniz piyasaya iletilir.
  • Parçalı emir ile gün boyunca oluşacak fiyat oynamalarından bağımsız olarak alım ya da satım emirlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belli bir süre boyunca eşit zaman aralıkları ile emir gönderimi ile ortalama fiyata yaklaşmış olursunuz.
  • Şartlı emir ile endeks veya hisse senedi fiyatlarını şart belirleyerek alım ya da satım emirlerinizi tetikleyebilirsiniz.
  • Zincir emir ile bir emrinizin gerçekleşmesine bağlı diğer emirlerinizi tetikleyebilirsiniz.
  • Zincir emrin tam tersi olarak bir emrin gerçekleşmesi ile diğer emrin iptalini sağlayabilirsiniz.
  • Vadeli strateji emri, aynı dayanak varlığa ait kontratlarda, farklı vadelerde, bir uzun bir kısa pozisyondan oluşur. İki kontrat arasındaki fiyat farkı, belirlediğiniz fiyat farkına ulaştığında işleminiz gerçekleşir. Bu emir ile ekran başında beklemeden ya da alış satış esnasında fiyatı kaçırmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle vade sonunda vade taşıma (roll) işlemleri için kullanılabileceği gibi piyasa beklentinize göre pozisyon almak için de kullanılabilir.
Görüntülü Hesap Aç
Hesap Aç
Bülten Talep
Eğitimler
BES Formu