Temel AnalizTemel analiz platform ile güncel ve geçmiş mali tablolar, yatırımcı sunumları ve faaliyet raporlarını kolay bir şekilde aynı anda görüntüleyebilir, hisse fiyatlarını ve şirket rasyolarını, Türkiye ve dünyada, sektördeki diğer şirketlerle, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülke ortalamaları ile karşılaştırıp ucuz ve pahalı olduğuna karar verebilirsiniz. Yeni mali tabloların gelmesi halinde en hızlı bir şekilde tüm hesaplamalar güncellenmektedir.
Özellikler 
Finansal Özet ile Borsada hissesi işlem gören şirketlerin finansal tablolarını detaylı olarak 40 döneme kadar inceleyebilir, 3-6 aylık ve kümülatif görüntüleyebilirsiniz.
Şirketlere ait finansal tablolara, faaliyet raporlarına ve yatırımcı ilişkiler sunuşuna pdf formatında ulaşabilirsiniz. Her dönem için ayrıca bir işlem yapmanız gerekmez, son beş dönemin mali tablo ve sunuşları aynı anda ekranınıza gelir.
Emsal karşılaştırma ile seçtiğiniz şirketin dahil olduğu sektördeki diğer şirketlerle oranlarını karşılaştırabilir, Türkiye ve diğer ülke ya da bölge ortalamaları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz.
Hisse filtreleme ile belirlediğiniz 220 değişik kriterleri kullanarak şirketleri filtreleyerek yatırım yapmak istediğiniz şirketleri belirleyebilirsiniz.
Nerelerden ulaşabilirsiniz? 

Temel Analiz Araştırma Platformuna masaüstü web bazlı işlem platformlarımızdan ve demo giriş ekranlarından ulaşabilirsiniz.

'Demo Giriş' olan uygularımızda Osmanlı Araştırma ikonuna tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.