Temel Analiz

Temel Analiz Platformu, 17 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında sermaye piyasalarında faaliyet gösteren şirketlere ve profesyonellere yönelik çeşitli analiz platformları sunan Rasyonet firması tarafından ilk defa bireylere yönelik olarak geliştirilmiş bir temel analiz platformudur.


Özellikler 
Finansal Özet ile Borsada hissesi işlem gören şirketlerin finansal tablolarını detaylı olarak 40 döneme kadar inceleyebilir, 3-6 aylık ve kümülatif görüntüleyebilirsiniz.
Şirketlere ait finansal tablolara, faaliyet raporlarına ve yatırımcı ilişkiler sunuşuna pdf formatında ulaşabilirsiniz. Her dönem için ayrıca bir işlem yapmanız gerekmez, son beş dönemin mali tablo ve sunuşları aynı anda ekranınıza gelir.
Emsal karşılaştırma ile seçtiğiniz şirketin dahil olduğu sektördeki diğer şirketlerle oranlarını karşılaştırabilir, Türkiye ve diğer ülke ya da bölge ortalamaları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz.
Hisse filtreleme ile belirlediğiniz 220 değişik kriterleri kullanarak şirketleri filtreleyerek yatırım yapmak istediğiniz şirketleri belirleyebilirsiniz.

Nerelerden ulaşabilirsiniz? 

Temel Analiz Araştırma Platformuna masaüstü ve web bazlı işlem platformlarımızdan ulaşabilirsiniz.