Hisse Vadeli

 

Sermaye piyasalarımızın gelişmesiyle beraber hisse senedinde spot piyasalar kadar vadeli piyasalar da yatırımcılar tarafından ilgi görmeye başladı. 

Belirli dayanak varlıkların ileri tarihli olarak fiyatlanarak işlem görmesi olarak tanımlanan vadeli işlemlerin fiyatlamasında temettü ödemesi, plasman ve fonlama faizleri ve vade gibi birçok etken yer almaktadır. 

Osmanlı Yatırım hisse senedi üzerine vadeli işlem yapmak isteyen müşterilerine yönelik olarak geliştirdiği Hisse Vadeli Araştırma platformu ile hem hesaplamaları yapar hem de alım satım stratejilerini oluşturabilirsiniz. 

Özellikler 
Hisse vadeli araştırma platformu; sözleşme bazında alım satım ve vade yayılma stratejisi olarak 2 bölümden oluşmaktadır. Her iki bölümde de dayanak varlık yani hisse senedi seçimi ile analizlerinize başlayabilirsiniz,
Hisse vadeli kontratların teorik fiyatlarını görebilirsiniz, 
Temettü ödemesi olan şirketlerin temettü ödeme tarihlerini görebilirsiniz, 
Kontratların vadeye kalan gün sayısını kolay takip edebilirsiniz, 
Faiz ve ödünç ücretini değiştirerek, kendi tercihlerinizi koyarak kolay bir şekilde teorik fiyatları tekrar hesaplatabilirsiniz, 
Teorik fiyatlara göre ucuz ve pahalı olan hisseleri çok kolay ve hızlı bir şekilde görebilirsiniz. 
İki değişik vade arasında teorik fiyat ile piyasa fiyatı arasında farktan dolayı işlem önerilerini analiz edebilirsiniz. 


Nerelerden ulaşabilirsiniz? 

Hisse Vadeli Araştırma Platformuna masaüstü ve web bazlı işlem platformlarımızdan ulaşabilirsiniz.