Osmanlı Aktif TraderAktif Trader ile hisse, VİOP ve FX işlemlerinizi aynı uygulamada farklılaştırılmış ekranlar aracılığı ile yapabilirsiniz.
Hisse, Viop, TL ve döviz piyasalarını aktif izleyerek sermaye piyasası ürünlerinde profesyonel işlem yapan yatırımcılara yönelik geliştirilen Aktif Trader platformu ile; TL ve hisse/endeks yatırımlarınız için spot hisse işlemlerinizin yanı sıra türev araçlardan varant, vadeli ve opsiyon ürünlerinde analiz, filtreleme ve işlem ekranlarını kullanabilir, Dövize bağlı yatırımlarınız için dayanak varlık seçimi ile varant, vadeli ve opsiyonlarda döviz düşerken de çıkarken de ister TL bakiyeniz isterseniz e-şubeden alımını gerçekleştirdiğiniz döviz bakiyenizi teminat olarak kullanabilirsiniz.

Osmanlı Aktif Trader, web ve mobil bazlı uygulamamız olup profesyonel yatırımcılara pek çok üründe işlem ve izleme kolaylıklarının yanı sıra profesyonel trader ekranlarına her yerden erişim imkanı da sağlamaktadır. Osmanlı Yatırım, Aktif Trader ürünü ile hisse, varant, vadeli, opsiyon ve forex alım satım işlemleri için profesyonel ekranları müşterilerinin kullanımına sunmuştur.

Osmanlı Aktif Trader'a nereden ulaşırsınız?

Web sitemizde ve E-ŞUBE'de AKTİF TRADER tuşu ile müşteri no, şifre ve parola ile giriş yaparak ulaşırsınız.

Aktif Trader'ı Osmanlı Yatırım hesabınızda 10.000₺ varlık var ise ücretsiz kullanabilir, anlık hisse ve endeks verilerini izleyebilirsiniz. Aktif Trader'da anlık hisse verilerine 10.000₺ varlık karşılığı ücretsiz ulaşabilirsiniz. Eğer Osmanlı Yatırım'da hesabınız yoksa müşteri değilim bölümünde bilgilerinizi girerek  borsa verilerini, döviz ve altın fiyatlarını, haberleri anlık olarak 2 ay boyunca ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

E-ŞUBE / HESABIM / VERİ DAĞITIM TALEP üzerinden OSMANLI UYGULAMALARI ve AKTİF TRADER'ı seçerek hisse ve VİOP'ta işlem komisyonu veya fon/BES büyüklüğü karşılığı ücretsiz kullanabileceğiniz yüzeysel, 1 kademe ve 10 kademe derinlik ile aracı kurum dağılımı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

*Bağlantı ve donma sorunları yaşamanız halinde işlemlerinizi gerçekleştirmek için çağrı merkezimizi(444 1 730) arayabilir, uygulama içinden hata bildirimi butonuna tıklayarak yaşadığınız sorunu bize iletebilirsiniz.
Osmanlı Aktif Trader Özellikleri 
Anlık ücretsiz hisse verisi izleme, portföy ve emir durumu takip, Canlı ve derinlikli veride komisyon, fon, bes karşılığı ücretsiz kullanım imkanı,
Hisse, varant, vadeli ve opsiyon ürünleri için ayrı portföy takip ve emir izleme ekranları,
Yatırımcıya göre hazır sayfalar ve kendi sayfanı düzenleme imkanı,
Liste üzerinden ya da hızlı al sat tuşları ile kolay emir gönderimi, tek tıkla emir gönderme,
Detaylı sembol arama ile işlem yapılacak menkulün kodunu kolay bulma,
Fiyat ve haber alarmları, ekonomik takvim,
Özel Emir tipleri;
 - Kar al/zarar durdur,
 - Hareketli zararı durdur,
 - Vadeli strateji emirleri,
 - Süreli emir,
 - Parçalı Emir,
 - Biri diğerini iptal eden emir,
 - Zincir emir,
 - Koşula ve zincire bağlı emir iptali.
Varant, vadeli ve opsiyon enstrümanlarına özel inceleme ve filtreleme ekranları, Opsiyon ve varantta emir ağacı üzerinden emir gönderimi,
Tradingview destekli grafiklerle detaylı teknik analiz ve grafik üzerinden emir gönderimi,
Osmanlı Yatırım'ın özel araştırma platformlarına ücretsiz erişim,
Sembol taşıma özelliği(istediğiniz sembolü emir girişi, teknik analiz, derinlik ekranlarında taşıyabilirsiniz.)
Vadeli ve hisse bazında, tarih aralığında ekstreler,
Portföy barı ile portföy bilgilerini anlık görüntüleme,
Hisse, opsiyon ve vadeli kontratları istenilen bir formatta bulup, işlem yapma ve takip etme,
Opsiyon ve vadeliler için özel emir ekranları,
Hazır fiyat izleme listeleri ve kendinize ait izleme listeleri oluşturarak liste üzerinden emir gönderme ve diğer analizlere ulaşım,
Toplam portföy değerini ve portföy dağılımını, t, t1, t2 olarak görüntüleyebilme,
 Günlük portföy değişimi, alım satım karı, hisse limit bilgileri ve viop teminat bilgileri görüntüleme,
 Emir ekranlarında limit ve teminat bilgisini işlem anında görüntüleme,
 Aynı platforma FX hesabına ulaşım ve foreks piyasalarında işlem yapabilme,
 Portföy widgetı ile portföyünüze ait tüm detaylı bilgileri, limit ve teminat bilgilerini, portföy gelişimi ve portföy dağılımı grafiklerini görüntüleme,
 Yükselen/Düşen hacimli hisseleri listeleme.

*En iyi performans için, Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük, 4 mbps veya üstü, 4GB veya üstü ram, Windows 7 üstü veya MAC işletim sistemi kullanımı tavsiye edilir.