Hisse LAB

Hisse LAB, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile Rasyonet Bilgisayar Yazılım ve Danışmanlık A.Ş.’nin ortaklaşa geliştirdiği modüler temel ve teknik analiz programıdır.

Rasyonet Bilgisayar Yazılım ve Danışmanlık firması 20 yılı aşkın bir süredir sermaye piyasalarında faaliyet gösteren aracı kurumlar, bankalar, emeklilik şirketleri, portföy yönetim şirketleri gibi kurumlardaki profesyonellere yönelik hisse, bono, yatırım fonu ve emeklilik fonları için katma değerli analiz platformları yazılımı yapmaktadır.

Yabancı ve yerli kurumları tavsiyeleri iyi ve kötü olanlar, temettü şampiyonları, teknik analizi kuvvetli ve zayıf olanlar, kar tahminleri, karı artanlar, satış tahminleri ve satışı artanlar, borç oranı düşük olanlar, dibe ve zirveye yakın hisseleri tek bakışta inceleyebilir, listedeki senetlertin üzerine tıklayarak hisse analiz sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yerli ve Yabancı Araştırma Analistlerinin Önerileri ve Kar Tahminleri:
Hisse LAB programında, hisse senetleri ile ilgili başlıca yerli ve yabancı analist tavsiyelerini tavsiyeleri iyi olanlar ve kötü olanlar ayırımında görebilirsiniz. Tavsiyelere göre belirlediğiniz senetleri borsa takip listenize ekleyebilirsiniz.

Kar beklenti sayfasında bu kurumların yıl sonu kar tahminlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu liste online olup, analistlerin görüş ve tahminleri yenilendikçe anlık güncellenmektedir.

Hisse Filtreleme
Sizin için özel belirlenmiş gösterge ve oranlara değer ya da aralık vererek hisse senetlerine filtre uygulayabilirsiniz.

Hazır filtreler; taysiyeleri iyi ve kötü olanlar, temettü şampiyonları, teknik analizi kuvvetli ve zayıf olanlar, kar tahminleri, karı artanlar, satış tahminleri ve satışı artanlar, borç oranı düşük olanlar, dibe ve zirveye yakın hisseler olarak kategorilere ayrılmıştır.

Hazır filtrelerden başka teknik, temel ve piyasa göstergelerine ve rasyolara değer belirleyerek listeleri oluşturabilirsiniz.

En çok tercih ettiğiniz göstergeleri, kriterleri belirleyin, kaydedin, sistemi çalıştırdıktan sonra kendi tavsiye listenize hızlıca ulaşabilirsiniz.
Seçtiğiniz hisse senedinin 11 farklı türde hazır analizini renklerle bir bakışta görerek değerlendirebilirsiniz. Basit ve net. Yeşil renk olumlu, kırmızı olumsuz, gri nötr seviyede olan analizleri gösterir.

TeknikAnaliz
Her şirketin özet teknik analizine ulaşabilirsiniz. 50’den fazla teknik analiz indikatörü içerisinden istediğinizi hisse senedi grafiklerine uygulayabilirsiniz.

Kişisel Sıralama
Herkes temel ve teknik analize, temel analiz ve teknik analizde de mevcut rasyo ve göstergelere farklı oranlarda önem verir. Hisse LAB, size değişik temel analiz rasyolarına ve teknik analiz göstergelerine istediğiniz ağırlığı vererek, BİST’de işlem gören tüm şirket hisselerini puanlama imkanı vermekte. Biz sizin için bir öneri yaptık ama siz kendiniz kendi ağırlık oranlarınızla kendi listenizi hazırlayabilirsiniz.

Hem teknik hem temel göstergelere ağırlık vererek kendi hisse senedi seçimlerinizi belirleyebilirsiniz. Fiyat seviyesi, yabancı ve büyük yerli kurumların araştırma raporlarının tahminleri, şirket değerleme kriterleri, teknik analiz sonuçları kullandığımız seçim kriterleridir. Biz sizin için her bir faktöre ağırlık verdik ve tüm şirketleri inceledik. Sonuçlar Hisse LAB'da. İsterseniz oranları değiştirip kendi ağırlık oranlarınızı kullanıp tüm şirketleri analiz ederek kendi yatırım kararını verebilirsiniz.

Hisse Analiz
Seçtiğiniz hisse senedinin 11 farklı türde hazır analizini renklerle bir bakışta görerek değerlendirebilirsiniz. Basit ve net. Yeşil renk olumlu, kırmızı olumsuz, gri nötr seviyede olan analizleri gösterir.

Şirket Bazında kolay Bilgiler
Şirketlerin son 13 çeyreklik döneme ait mali tabloları ve faaliyet raporları ile yine şirketlerin yatırımcı ilişkileri kapsamında hazırladıkları son 12 sunumu incelemeniz mümkün. Bu raporlar KAP’ta açıklanması ve şirket sunumları şirketin sitesi ile aynı anda Hisse LAB’a dahil olmaktadır. Özet mali tablolar ile rasyo analizi de bu raporlamalara ek olarak Hisse LAB'da mevcuttur.

Nasıl edinirsiniz
Osmanlı Yatırım müşterileri e-şube içerisinden bu ürünü kolaylıkla talep edebilirler. Aylık komisyon ya da fon büyüklüğü karşılığı ücretsiz kullanım mümkündür. Eğer Osmanlı Yatırım müşterisi değilseniz demo başvuru ile 30 dakika kullanabilirsiniz.