Osmanlı Portföy Fonları

Yatırım fonları ve portföy yönetiminde 20 yılı aşkın tecrübemiz ışığında piyasa beklentileri çerçevesinde müşteri odaklı bir hizmet modelini hayata geçirdik. Deneyimli ve yetenekli portföy yöneticileri, risk yönetimi, operasyon ve müşteri hizmetlerinde güçlü kadromuzla müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını piyasa dinamikleri ile birleştirerek farklı portföy yönetimi araçları ile en iyi hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz.

Osmanlı Portföy Fonları

Hedefimiz yatırım fonlarında ve özel portföy yönetimi ürünlerinde şeffaf, anlaşılır, ölçülebilir performans kriterleri ile sürdürülebilir müşteri memnuniyetini sağlamaktır.


Borçlanma Araçları Fonlarımız;
OSL – Osmanlı Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu (Fon dağılımını görmek için tıklayın.)
OSD – Osmanlı Portföy Borçlanma Araçları Fonu (Fon dağılımını görmek için tıklayın.)
OPB – Birinci Değişken Fon (Fon dağılımını görmek için tıklayın.)
OPH – Birinci Hisse Senedi Yoğun Fon (Fon dağılımını görmek için tıklayın.)
OPI – İkinci Hisse Senedi Yoğun Fon (Fon dağılımını görmek için tıklayın.)

Bankamdan Osmanlı Portföy Fonlarını Nasıl Alabilirim?


Osmanlı Portföy yatırım fonlarını 40’ı aşkın bankanın 10.725 şubesinden ve internet şubelerinde kolaylıkla alabilirsiniz.

İzlemeniz gereken adımlar:

Bankaların Şube / Telefon Şubelerinden alım;

Telefon ile müşteri temsilcinize Tefas üzerinden, Osmanlı Portföy tarafından kurulan ve yönetilen OSL, OSD, OPB, OPH veya OPI fonunu almak istediğinizi belirtin.

Bankaların İnternet Şubelerinden alım;

Bankanızın internet şubesine giriş yaparak Yatırım/Yatırım İşlemleri adımlarından Fon İşlemleri/Fon alım-satımı seçin.

“Türkiye Elektronik Fon Alım satım Platformu” veya “Tefas’ta işlem gören diğer fonlar” veya “Diğer yatırım fonları” seçeneğini belirledikten sonra kurucu listesinden Osmanlı Portföy Yönetimi A.Ş.’yi seçin. Bazı bankaların internet sitelerinde yalnızca kurucu seçerek de Osmanlı Portföy Yönetimi A.Ş. fonlarına ulaşabilirsiniz.

Bankanız bu aşamada TEFAS aracılığı ile fon alım satımına izin vermenizi isteyebilir. İlgili metni onaylayın.

Daha sonra;

Listele seçeneği ile Osmanlı Portföy ’ün kurucusu ve yöneticisi olduğu OSL, OSD, OPB, OPH ve OPI fonlarına ulaşabilirsiniz,

Alım tutarınızı girerek işleminizi onaylayın. Eğer emir türü belirlemeniz gerekiyorsa “Kalanı Beklet” seçeneğini işaretleyin.

Bankanızdan gerçekleştireceğiniz Osmanlı Portföy Alım ve Satım işlemlerinizde dikkat edeceğiniz noktalar:

OSL – Osmanlı Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu’nda aynı gün alım ve satım yapabilirsiniz. Saat 13:30’a kadar verdiğiniz alım ve satım emirleri aynı gün saat 13:30’dan sonra gerçekleşir.

OSD – Osmanlı Portföy Borçlanma Araçları Fonu’nda bir gün valör ile alım ve satım yapabilirsiniz. Bugün saat 13:30’a kadar verdiğiniz alım ve satım emirleri yarın 13:30’dan sonra gerçekleşir.

OPB – Osmanlı Portföy Borçlanma Araçları Fonu’nda bir gün valör ile alım ve satım yapabilirsiniz. Bugün saat 13:30’a kadar verdiğiniz alım ve satım emirleri yarın 13:30’dan sonra gerçekleşir.

OPH - Birinci Hisse Fonu’nda bir gün valör ile alım; iki gün valör ile satım yapabilirsiniz. Bugün saat 13:30’a kadar verdiğiniz alım emirleri yarın 13:30’dan sonra gerçekleşir.
Bugün saat 13:30’a kadar verilen satım emirleri, satım talimatının verilmesini takip eden ikinci işlem günü 13:30’dan sonra gerçekleşir.

OPI - İkinci Hisse Fonu’nda bir gün valör ile alım; iki gün valör ile satım yapabilirsiniz. Bugün saat 13:30’a kadar verdiğiniz alım emirleri yarın 13:30’dan sonra gerçekleşir.
Bugün saat 13:30’a kadar verilen satım emirleri, satım talimatının verilmesini takip eden ikinci işlem günü 13:30’dan sonra gerçekleşir.


Serbest Fonlar

Minerva
Avrasya
Anka
Kaptan

Detaylı bilgi almak için tıklayın: Osmanlı Özel Varlık Yönetimi